Článek
Možná jste si už kladli otázku, proč je v knize zaznamenán kdosi, co si nacpal tolik a tolik čehosi kamsi, ale relevantní údaj například o nejvyšším počtu konsekutivně uběhnutých maratónů tam nenajdete. Háček je v tom, že chcete-li svůj počin dostat do knihy, nestačí mít světový výkon, za zápis se tvrdě platí. A i když zaplatíte, podmínky vám třeba nebudou připadat úplně rovné.
Proto rozhodnete-li se uběhnout nejrychlejší maratón světa kupříkladu v převleku za okurku, ujistěte se, že máte na účtu dost prostředků. My vám zase z Los Angeles Marathonu poradíme, jaké rekordy byste mohli překonat a vejít tak do světových dějin.
Nejrychlejší maratón v převleku za boxera (muž) 3:04:57 |
Nejrychlejší maratón v převleku za potravinu (muž) 3:40:22 |
Nejrychlejší maratón v převleku za hráče tenisu (muž) 3:44:52 |
Nejrychlejší maratón v pyžamu (muž) 3:44:55 |
Nejrychlejší maratón v převleku za plavce (muž) 3:46:39 |
Nejrychlejší maratón v kožených kalhotách-lédrhóznách (muž) 3:50:00 |
Nejrychlejší maratón v převleku za třídimenzionálního ptáka (muž) 5:31:05 |
Nejrychlejší maratón v převleku za auto (muž) 5:45:54 |
Většinou se nejedná o výkony nijak závratné a jejich přínos k pokroku lidstva je přinejmenším pochybný, ale jak dříve říkával jakýsi Jirka, kterého dnes už (téměř) nikdo nezná: Kdo z vás to má?! Takže natrénujte na maratón pod 3:05 hodin nebo alespoň pod 5:45 hodin v závislosti na zvoleném převleku. Vynaleznete-li ještě nějaký jiný, český, náš a komisaři zodpovědné agentury vám jej schválí, můžete si běžet, v jakémkoli tempu chcete, stejně budete první. Jen nepodáte-li obstojný výkon, připravte se na to, že vás brzy někdo může z tabulek zase vymazat. Přeci jen „sedmý nejrychlejší čas světa v převleku za dvojdimenzionální veverku" nezní už tak dobře, že?
Ať už se ale rozhodnete pokořit Guinnessovu knihu rekordů v jakémkoli směru, mějte vždy na paměti, ať vám ten váš počin přináší jen samou radost. To vám přejeme za celou redakci zcela upřímně, přímo od běžeckých kecek.