Článek
Typický den etiopské běžkyně začínal budíčkem v pět hodin ráno a brzy nato prvním tréninkem. Pak odcházela Zenash pracovat do nedalekého hotelu jako pokojská. Dřela do úmoru, aby si vydělala v přepočtu alespoň 5500 korun týdně, z nichž mohla pokrýt své životní náklady a čas od času poslat i nějaké peníze domů, do Etiopie. Věřila, že si v budoucnu bude vydělávat lépe a tím, co ji baví nejvíce ‒ totiž běháním. Už se tak nikdy nestane.
Policie v souvislosti s vraždou Etiopanky zadržela muže pocházejícího z téže země, který se následně přiznal, že ženu rdousil polštářem a tloukl jejími vlastními trofejemi ze závodů. Jaký byl mezi oběma vztah, agentury neuvádějí.
Suite au décès de notre amie Zenash, nous lançons une cagnotte pour aider la famille dans l'organisation des obsèques et le rapatriement du corps.
Zveřejnil(a) Stade Français Athlétisme dne 4. prosinec 2017
Zenash pracovala na tom, aby získala francouzské občanství. Přeci jen chtěla reprezentovat. Zkoušela podstoupit i příslušné testy, ale její francouzština zatím nebyla na takové úrovni. Ve Francii už ale mezitím stačila zvítězit v několika půlmaratónech, krosech a bezpočtu desetikilometrových závodů. Třikrát také vyhrála Marathon de Senart a do povědomí se zapsala i šestým místem z maratónu v Amsterdamu z předchozího roku.
29letá běžkyně dosáhla svého rekordního času na maratónské distanci 2:32:48. „Byla to zdrženlivá žena se silným charakterem. Pro jedny byla mladší sestrou, pro druhé tou starší, vždy jednou z nás," řekl médiím její bývalý trenér.