Článek
Na první pohled jde o rozpůlený gymnastický míč, který má jednu část pevnou. Cvičit se dá na obou stranách a slouží k provádění stabilizačních cvičení. Tolik krátké představení další fitness vymoženosti, se kterou se dá pečovat o tělo, a to i běžecké.
Nohy běh samotné neutáhnou. Ač je to možná k nevíře, k běhu je potřeba celého člověka. Pokud vám bude kus chybět, bude určitá svalová partie oslabená a časem dostanete od těla signál, že je něco v nepořádku.
My si dali cvičení na kotníky, lýtka, stehna, přímý a šikmý břišní sval, záda a hluboké stabilizační svaly. Opticky můžete být v pohodě, mít viditelné svalstvo, ale pár desítek minut na bosu a zjistíte, že uvnitř nemusí být vše v pořádku.
Když se třesete jako sulc
Občas může mít člověk problémy s rovnováhou, aby se nohy udržely na lehce plovoucí podložce. Ztížené dřepy, v nichž nešlo jen o to vytlačit tělo, ale i udržet se vzpřímeně na bosu. Cvičení břišních svalů se zdá být na první pohled lehké, ale po několika okamžicích někteří zjistili, že koordinace těla s povolujícím svalstvem je problém. To se pak třesete jako sulc, a pokud nemáte vysekané svalstvo, nejde o pěkný pohled.
Samozřejmě došlo i na sázku. Tentokrát jsme sáhli mimo běžecký arzenál, využili jsme železo, když už jsme byli v té posilovně. A výsledek? Na ten se můžete podívat na Fast Foot - Škola běhu, která vychází každou středu na www.stream.cz.