Článek
Tentokrát si hvězdné prvenství vybojoval Američan Michael Wardian. V ženách excelovala Silvana Cameliová z Chile. 30. ledna protnuli účastníci sedmý ze sedmi cílů maratónů všech kontinentů. WMC představuje nejen extrémní fyzickou a psychickou výzvu, ale také výzvu logistickou. Na každý ze závodů série mají účastníci limit šest hodin. Pak se nekompromisně balí a odlétá do další destinace. Není divu, že WMC patří k nejnáročnějším vytrvaleckým závodům světa.
Michael Wardian sérii zcela ovládl. Prvenství si zajistil hned v prvním maratónu v Antarktidě, kde si na našeho Vabrouška naběhl zhruba deset minut. A svůj náskok už jen zvyšoval, když hned následující závod v Jižní Americe vyhrál nad Čechem s náskokem více než čtvrt hodiny. I přes dramatické změny klimatických podmínek a profilu jednotlivých závodů dokázal americký borec udržovat své maratónské časy pod třemi hodinami, což je zcela neuvěřitelný výkon. Petr Vabroušek dokázal stlačit čas pod 3:00:00 ve dvou případech. Dále už ve startovním poli 25 mužů a 8 žen nebyl nikdo, komu by se něco takového povedlo.
Wardianův průměr na jeden maratón v sérii byl 2 hodiny, 45 minut, 56 vteřin. Průměr nejrychlejší ženy byl 4:12:36. Poprvé v historii závodu se účastnila také osoba se zrakovým postižením. Irka Sinead Kaneová s vodičem Johnem O'Reganem se tak stala první slepou závodnicí, která sérii absolvovala. Všichni účastníci naběhali za týden 295 kilometrů a nalétali přes 38 000 kilometrů. První závod proběhl na antarktickém ledovci, další v chilském Punta Arenas, následně v Miami, Madridu, Marrákéši a Dubaji. Závěrečný maratón se běžel v australském Sydney.