Článek
Na technologické úrovni dneška je dobré to, že polykání fialových „tabletek štěstí a bezbolestných zítřků" můžete nahradit elektronickým přístrojem z kategorie „wearables", tj. zařízení, která můžete nosit neustále při sobě.
Bolesti se snad vyhýbá každý rozumný člověk. O sportovcích to platí dvojnásob, protože sportovce může bolest omezovat jak v přípravě, tak při závodech, kdy má podávat maximální výkony. Tenhle přístrojek by nám takové vyhýbání měl usnadňovat. Jde o jakéhosi elektronického fyzioterapeuta do kapsy. Tedy ne že by měl ambice nahrazovat živé terapeuty, ne vždy má ale člověk čas (a někdy třeba i peníze) na plnohodnotnou návštěvu specialisty. Takže taková kapesní varianta by mohla být velice užitečná.
Want to kick that kink in your back for good? @PainPodAU can help with their innovative recovery technology that fits in your pocket, providing a physio on the go! Read the @mindfood_mag article to learn more:https://t.co/EMpL8vXbd3 pic.twitter.com/amxt3PMVWU
— WordStorm PR (@WordStormPR) 22. listopadu 2017
Výrobce nabízí hned dva modely ‒ jeden s velkým displejem a spoustou tlačítek pro domácí použití takříkajíc v klidu. Ten sportovci využijí třeba při regenerační fázi mezi tréninky nebo na takové to běžné domácí uvolňování. Co ale počít, když vás bolest trápí akutně a vy musíte nějakým způsobem dále fungovat? I na to britští inženýři pomysleli a vytvořili ještě kapesnější variantu, kterou můžete mít nenápadně aktivovanou pod oděvem třeba i ve společnosti nebo v práci.
Na příslušná místa stačí nalepit elektrody, připojit kablíky přístroje, nastavit požadovaný program a elektroléčba může začít. V podstatě jde o elektrické impulsy o určité frekvenci vysílané do postižených míst. Lidé, co přístroj už zkusili, tvrdí, že je to mnohem příjemnější, než jak to zní z popisu funkce. Za pouhou čtvrthodinu byste se měli cítit mnohem lépe. Přístroj by měl dotyčné místo nejen uvolnit a zrelaxovat, ale svými elektrickými impulsy také narušit tok informací zvěstujících našemu mozku bolest. Jestli je i toto produktivní, nebo spíše naopak, ukáže čas.
Zatím můžete popřemýšlet, jestli něco takového zkusíte za nějakých devět až deset tisíc korun po přepočtu z britské libry. Přístroj má dvanáctero režimů a dvacet stupňů nastavení intenzity. Dokoupit se dají další elektrody, ale i speciální ponožky, bederní pásy, sandály nebo třeba i rukavice, aby aplikace byla co nejúčinnější.