Žabiny po postupu do Euroligy zvládly i brněnské derby v ŽBL

Basketbalistky Žabin Brno čtyři dny po postupu do Evropské ligy úspěšně rozehrály i domácí nejvyšší soutěž. V 1. kole ŽBL vyhrály české vicemistryně městské derby s KP Tany přesvědčivě 86:58. Souboj brněnských týmů skončil vítězstvím Žabin poosmé za sebou.

Žabiny Brno - KSC Szekszárd, úvodní utkání kvalifikace Evropské ligy basketbalistek, 18. září 2024, hala Vodova Brno. Stephanie Kostowicz z BK Žabiny Brno

Střelecky se na tom nejvíce podílela v české ligové premiéře americká podkošová posila Stephanie Kostowiczová, autorka 22 bodů a devíti doskoků. Jen o tři body méně dala Nikola Dudášová, další Američanka Elissa Cunaneová si připsala double double za 14 bodů a 15 doskoků.

Naopak žádný bod nepřidala za 21 minut hry kapitánka Petra Záplatová. Odolala jí tím pádem zatím hranice 3000 nastřílených bodů. Na kontě jich má dvaatřicetiletá rozehrávačka a křídelnice stále 2997.

Žabiny vedly od druhé čtvrtiny téměř neustále dvojciferným rozdílem a v závěru náskok ještě zvýraznily. V týmu soupeře zaznamenala 18 bodů Kateřina Galíčková.