Česko-Polsko 79:78Výtečný finiš. Mladí basketbalisté smazali dvacetibodovou ztrátu

Čeští basketbalisté do 20 let porazili na mistrovství Evropy v Gdyni domácí Polsko 79:78, když v poslední čtvrtině smazali dvacetibodovou ztrátu, a v neděli budou hrát s Litvou o páté místo. Svěřenci trenéra Lukáše Pivody tak minimálně vyrovnají nejlepší český výsledek na šampionátu této věkové kategorie, kterým je šestá příčka z roku 2015.

Ilustrační fotka basketbalu. Fotografováno pro Sport.cz

V úvodu čtvrté čtvrtiny prohrával český tým 48:68, pak ale rozjel drtivou stíhací jízdu. Půldruhé minuty před koncem ho Šimon Svoboda poslal do vedení 75:74 a výhru pak pojistili Jakub Nečas trojkou a Jakub Zvolánek proměněným trestným hodem.

Nečas byl s 24 body nejlepším střelcem zápasu, díky 11 doskokům si připsal double double. Svoboda přidal 14 bodů, Petr Šťovíček 12.

Čeští junioři hrají v elitní divizi A po roční pauze, mezi nejlepší evropskou osmičku se dostali po osmi letech. V základní skupině sice prohráli všechna tři utkání, ale v osmifinále dokázali vyřadit favorizované Srbsko. Do semifinále je nepustila Belgie.