To je pech. Hvězda s miliardovým příjmem si hned při debutu zlomila ruku

Rozehrávač Dejounte Murray si hned v prvním utkání nové sezony NBA při svém debutu v dresu New Orleans zlomil levou ruku. Informovala o tom televizní stanice ESPN. Osmadvacetiletý basketbalista zaznamenal ve středečním zápase proti Chicagu 14 bodů, 10 asistencí a osm doskoků a přispěl k vítězství Pelicans 123:111.

Dejounte Murray z New Orleans byl faulován chicagským Jalenem Smithem.

Zranění Murray utrpěl zhruba dvě a půl minuty před koncem zápasu, když upadl poté, co ho při střele za tři body fauloval Zach LaVine. Následně osmadvacetiletý rozehrávač proměnil dva ze tří trestných hodů a ještě více než minutu hrál, než vystřídal. Po zápase s novináři nemluvil.

„Říkal, že to s rukou není dobré. Snad nebude mimo hru moc dlouho,“ uvedl jiný rozehrávač New Orleans C.J. McCollum.

Murray přišel v létě z Atlanty, kde byl konkurentem Víta Krejčího v boji o místo v sestavě. Za Hawks nastupoval dvě sezony. Předtím strávil v NBA pět let v dresu San Antonia. Předloňskému účastníkovi Utkání hvězd běží čtyřletá smlouvu na 120 milionů dolarů (2,8 miliardy korun).