Skvěle bránící basketbalistky přidaly výhru i nad Koreou. Silně se dotýkají postupu

Už hodně blízko postupu do semifinále mexické předkvalifikace MS jsou české basketbalistky po vítězství nad Koreou 76:63. V posledním zápase skupiny, ve čtvrtek proti Venezuele, si dokonce mohou dovolit i porážku o dvacet bodů. V semifinále by národní tým narazil na soupeřky ze druhé skupiny ve složení Mexiko, Černá Hora, Nový Zéland a Mosambik. Do hlavní fáze kvalifikace se dostane jen vítěz turnaje.

České basketbalistky v bílém udolaly Koreu a jsou blízko postupu ze skupiny.

Korejky začaly s agresivní zónou a brzy vedly 10:4. „Maličko nás začátek zaskočil, ale děvčata našla způsob, jak si poradit a herně se prosadit,“ říkal asistent trenérky Martin Bašta. Obrat skóre přišel, když po svém příchodu z lavičky se chytila rozehrávačka Hamzová a zdálky neomylně pálila Andělová. Hlavně český tým začal vzorně pracovat v obraně, dobře hlídal hlavní zbraň soupeřek, a to střelbu za tři body.

Ze šestnácti korejských střel z perimetru propadly obroučkou jen tři, naopak reprezentantky měly pestřejší volbu útočného zakončení. Stačilo se trochu uklidnit, zbrklost nahradit organizovanou hrou a najednou jsme si dokázali dát míč z ruky, měli sebevědomí a vytvářeli si pozice nabouráním jejich zóny a tím se to zlomilo na naši stranu,“ těšilo Baštu.

Asijský celek se snažil o častý presink, ale do vedení se od druhé čtvrtiny už nedostal a v druhé polovině utkani mu opticky začaly docházet síly. Český tým se mohl znovu opřít o výborný doskok, pod košem řádila Čechová, hlavně však řadu akci soupeřek reprezentantky zastavily precizním ubráněním. Korejský zmar dokonala minutu a půl před koncem trojkou o desku s klaksonem na útok Reisingerová.

Předkvalifikace MS 2026 basketbalistek v Mexico City
Česko – Korea 76:63 (38:31 60:49)
Nejvíce bodů: Čechová 15, Reisingerová 13, Andělová a Šípová po 11 – Pak Či-so 20, Pak Či-hojn a Čin An po 10, čtvrtiny 24:17, 14:14, 22:18, 16:14
Další utkání: Mali-Venezuela 88:66