České basketbalistky deklasovaly Slovensko

České basketbalistky porazily v Praze na Královce v přípravném zápase před srpnovou předkvalifikací na mistrovství světa Slovensko 85:60. Nejlepší střelkyní týmu trenérky Romany Ptáčkové byla se 14 body Gabriela Andělová, dalších 13 bodů přidala Julie Pospíšilová. Hostujícímu celku nepomohlo ani 18 bodů Terézie Páleníkové.

Česká basketbalistka Natálie Stoupalová uniká Slovence Ivaně Jakubcové.

České reprezentantky vyhrály v přípravě i potřetí. Navázaly na dva triumfy nad Finskem, které porazily minulý týden v Praze 84:72 a v Kutné Hoře 83:70. Se Slovenkami sehrají ve středu odvetu, ta se však uskuteční za zavřenými dveřmi.

Češky měly povedený úvod a i díky šesti bodům Petry Holešínské utekly do vedení 10:0. Po trojce Pospíšilové jejich vedení ještě narostlo. Slovenské čekání na první body přerušila až po necelých pěti minutách hry Ivana Jakubcová. První část vyhrály Češky 25:13.

Domácí hráčky nepolevily ani ve druhé čtvrtině a držely dvojciferný náskok. Po nájezdu Andělové vedly o 22 bodů (44:22) a do poločasové přestávky šly za stavu 46:25. Vedle šesti trojek těžily i z osmi zisků. Udělaly jen šest ztrát, zatímco Slovenky jich měly 13.

Také po návratu z kabin držely Češky vývoj ve svých rukou. První dvojcifernou střelkyní domácích se stala v závěru třetí části Holešínská, po její trojce vedly reprezentantky už 63:37. Zatímco za Slovensko se tou dobou prosadilo šest hráček, Češky měly deset různých střelkyň.

V závěrečné části se sice Slovenky dotáhly po devíti bodech v řadě na rozdíl 14 bodů, domácí ale po trefách Andělové a Emmy Čechové znovu odskočily. Nakonec zvítězily i díky čtyřem dvojciferným střelkyním o 25 bodů.