Brňanky zlobily favorita pouze v první čtvrtině

Basketbalistky KP Tany Brno podlehly ve 3. kole Evropského poháru Galatasarayi Istanbul 66:92 a v polovině základní skupiny J mají bilanci jedné výhry a dvou porážek. Nejlepší střelkyní Králova Pole byla Anežka Kopecká, která ke 23 bodům přidala devět doskoků.

Basketbalistky KP Tany Brno doma prohrály s Galatasaray Istanbul.

Brněnský tým vstoupil do utkání velmi odvážně a sebevědomě. Dobrým pohybem eliminoval výškovou převahu soupeřek a zásluhou výtečné střelby držel s favoritem krok. Jen za první čtvrtinu proměnily svěřenky trenérky Marcely Krämer pět trojek, v dalším průběhu pak přidaly už jen dvě.

Od druhé čtvrtiny se začala projevovat zkušenost třináctinásobného mistra Turecka, jehož dres hájí reprezentantky mnoha zemí. Střelecky táhla Galatasaray Belgičanka Julie Vanloová, Korejka Pak Či-so a Brianna Fraserová z Ázerbájdžánu.

V poločase prohrával domácí tým o devět bodů, ale zbraně nesložil. Dal do hry své maximum, tvrdě pracoval v obraně i v útočné snaze, jenže rozdíl výkonnosti se stále prohluboval, až se ustálil na konečném rozdílu 26 bodů.

„Odehrály jsme dobrý zápas, zejména v prvním poločase, pak se začala projevovat velká kvalita soupeřek a jejich výšková převaha. Tento duel nám ale dá do dalších zápasů hodně zkušeností,“ řekla České televizi nejlepší hráčka Brna Kopecká.

Příští týden ve středu hrají Brňanky doma odvetu s portugalským mistrem Sportiva z Azorských ostrovů. V jeho hale zaznamenaly zatím jedinou výhru v tomto ročníku Eurocupu.