Cleveland - Boston 93:106Stav série 1:2Boston si vzal v play off NBA zpět vedení v sérii

Basketbalisté Bostonu se vzpamatovali z minulé vysoké porážky od Clevelandu a v hale Cavaliers vyhráli sobotní duel play off NBA 106:93. Ve čtvrtfinálové sérii se ujali vedení 2:1 na zápasy stejně jako Dallas proti Oklahoma City. Mavericks zvítězili podruhé za sebou tentokrát na domácí palubovce 105:101.

Forvard Bostonu Jayson Tatum při zápase play off NBA proti Clevelandu

Minulý zápas se nejlepšímu týmu základní části Bostonu vůbec nepovedl a prohrál o 24 bodů, v Clevelandu ale znovu potvrdil roli favorita. V utkání si hosté postupně vypracovali vedení až o 23 bodů a výrazně k tomu přispěly opory. Jayson Tatum dal 33 bodů, Jaylen Brown 28.

„Není na tom nic komplikovaného. Hraj pořádně v obraně a zbytek přijde sám. Udrželi jsme je pod sto body a to je vždy základ k vítězství,“ řekl Brown. „Byl to pro nás dobrý test, že jsme schopní na nepovedený výkon razantně odpovědět a hrát lépe a tvrději,“ doplnil Tatum.

Clevelandu nepomohlo ani 33 bodů ostrostřelce Donovana Mitchella. „Je třeba ocenit soupeře. Zvláště do druhé půle na nás vletěli, hráli s velkou intenzitou a my jsme se z toho nedostali,“ řekl Mitchell.

Utkání Dallasu s Oklahomou City bylo velmi vyrovnané. V poslední čtvrtině už si sice Mavericks udržovali těsné vedení, ale Thunder bojovali až do konce. Důležitý okamžik přišel dvě minuty před koncem, kdy hosté získali míč a měli šanci z protiútoku vyrovnat. Jenže Luka Dončič dobře přečetl jejich snahu rychle poslat míč dopředu a získal ho okamžitě zpět, sám z kontru zvýšil náskok na pět bodů a Dallas už si vítězství pohlídal.

„Bolí mě úplně všechno,“ prohlásil Dončič, který bojuje s několika menšími zraněními. „Ale je play off a je třeba se rvát,“ dodal autor 22 bodů a 15 doskoků. Výrazně mu pomohli Kyrie Irving rovněž s 22 body a zejména stejně jako ve druhém duelu série PJ Washington, který nastřílel 27 bodů. Nejlepším střelcem zápasu byl sice s 31 body Shai Gilgeous-Alexander z Thunder, ale ze spoluhráčů se k němu přiblížil nejvíce Jalen Williams jen se 16 body. „Washington jim hodně pomáhá, musíme ho zastavit, jestli chceme v této sérii uspět,“ řekl Gilgeous-Alexander.