Basketbalistky USK Praha zahájily Evropskou ligu prohrou

Basketbalistky USK Praha podlehly ve svém prvním zápase nového ročníku Evropské ligy ve Valencii 62:80. Nezabránila tomu ani 15 body a sedmi doskoky Isabelle Harrisonová. Stejný počet bodů si na straně vítězek připsala Nadia Fingallová. Další duel čeká svěřenkyně trenérky Natálie Hejková příští týden ve středu doma proti Györu.

Trenérka USK Praha Natália Hejková.

Hráčky USK se v úvodu ujaly vedení 4:0 díky košům Harrisonové a Valériane Ayayiové, která pak trojkou zvýšila už na 12:6. Během první čtvrtiny se obhájkyně bronzu dostaly i na devítibodový rozdíl, stejně jako dvakrát i ve druhé desetiminutovce. Deseti body se na tom podílela Ayayiová a osmi Harrisonová. Valencie ale dokázala krátce před poločasem snížit na 32:34.

Ještě před pauzou sice María Condeová zvýšila na čtyřbodový rozdíl, jenže španělský celek hned po přestávce vyrovnal na 36:36. Přestože české šampionky ve 26. minutě díky trojce a dvěma proměněnými trestným hodům Mariany Přibylové odskočily na 47:42, Valencie dokázala otočit stav.

Poprvé ji dostala do vedení 113 sekund před koncem třetí čtvrtiny trojkou Alba Torrensová a Stephanie Mavungaová ještě zvýšila na 54:50.

V úvodu závěrečné desetiminutovky rozhodla Valencie desetibodovou šňůrou, z které byl náskok 66:54. Harrisonová s Veronikou Voráčkovou sice ještě stáhly ztrátu pod dvouciferný rozdíl, ale v závěru vládly domácí basketbalistky a slavily jednoznačnou výhru.

Evropská liga basketbalistek - 1. kolo:
Skupina D:
Valencie - ZVVZ USK Praha 80:62 (14:21, 32:36, 54:52)
Nejvíce bodů: Fingallová 15, Jagupovová 13, Mavungaová 12 - Harrisonová 15, Ayayiová a Voráčková po 10. Fauly: 15:16. Trestné hody: 21/14 - 12/8. Trojky: 8:6. Doskoky: 40:41.