Basketbalistky New Yorku zvládly páté finále a poprvé ovládly WNBA

Basketbalistky New Yorku v rozhodujícím pátém finále WNBA porazily 67:62 po prodloužení Minnesotu a poprvé získaly titul. Tým Liberty se triumfu dočkal na šestý pokus, v letech 1997, 1999, 2000, 2002, 2023 ve finále neuspěl.

Basketbalistky New Yorku v rozhodujícím pátém finále WNBA porazily 67:62 po prodloužení Minnesotu a poprvé získaly titul.

Minnesota vyhrála první čtvrtinu o devět bodů a poté její náskok narostl až na 12 bodů. Domácí hráčky ale ve druhém poločase zabraly a skóre otočily. New York se poté dostal do vedení až o čtyři body, ale zápas nakonec zamířil za stavu 60:60 do prodloužení.

Do něj New York vstoupil sérií 5:0 a triumf definitivně pojistila dvěma úspěšnými trestnými hody deset sekund před koncem prodloužení Breanna Stewartová. Domácí hvězda k výhře přispěla double doublem za 13 bodů a 15 doskoků.

Minnesotě k pátému titulu, kterým by se osamostatnila v čele historického pořadí, nepomohlo ani 22 bodů nejlepší střelkyně zápasu Napheesy Collierové. Nejlepší střelkyní Liberty byla se 17 body Jonquel Jonesová, jenž získala cenu pro nejlepší hráčku finálové série.