Basketbalisté Písku podlehli Opavě a poprvé v sezoně prohráli

Basketbalisté Písku v osmém ligovém kole doma podlehli 86:97 exmistrovské Opavě a poprvé v sezoně prohráli. Na prvním místě tabulky je tak vystřídali obhájci titulu z Nymburka, který je posledním neporaženým celkem v soutěži.

Ilustrační snímek

Jihočeši měli namále už v minulém kole, v němž zdolali Olomouc až v prodloužení. Dnes od začátku prohrávali a jejich ztráta narostla až na 16 bodů. Ve čtvrtém dějství sice Písek snížil na rozdíl dvou bodů, Opava ale znovu odskočila a výhru už si pohlídala.

„Každá série jednou končí a pro nás je to návrat zpátky do reality,“ uvedl v tiskové zprávě trenér Písku Jan Čech. „Opava v prvním poločase byla ve všech směrech lepší a zcela po zásluze zvítězila. Pro nás bylo důležité, že jsme nesložili zbraně a zápas jsme zdramatizovali,“ dodal.

První porážka v sezoně připravila Písek o vedoucí pozici v tabulce, na které jej vystřídal Nymburk. Středočeši však odehráli o dva zápasy méně. „Teď je důležité zachovat chladnou hlavu, je to jen jedna prohra,“ přidal Čech.