Článek
Kvůli potížím s kolenem vynechal Veselý od začátku roku už sedm zápasů. V pěti utkáních, do kterých nastoupil, pomohl Barceloně ke čtyřem vítězstvím.
Léčba kolena ho může připravit o zbytek základní části Evropské ligy, v níž nastupuje už čtrnáctou sezonu. Někdejší nejužitečnější hráč prestižní soutěže na konci minulého roku jako šestý basketbalista v Evropské lize překonal hranici 4000 bodů a v historické tabulce střelců je momentálně šestý. V této sezoně soutěže má bývalý hráč Partizanu Bělehrad a Fenerbahce Istanbul, který si zahrál i NBA, průměr přes devět bodů a téměř čtyři doskoky na zápas.
Barcelona, jejíž dres obléká také rozehrávač Tomáš Satoranský, zatím neprožívá úspěšnou sezonu. Ve španělské lize je s bilancí 10 výher a devět porážek osmá. Stejná pozice jí patří v Eurolize s bilancí 14-11.