Článek
„Takto zvítězil opravdu ten, kdo skočil nejdál, ne ten, kdo se odrazil nejblíže plastelíně,“ vysvětloval ředitel mítinku Rajne Söderberg, podle něhož má tento způsob měření v atletice budoucnost.
Skutečně se takového měření dočkáme i na velkých šampionátech? Šéftrenér českých atletů Tomáš Dvořák není přívržencem této novinky.
„Dálka by ztratila své kouzlo. Takhle má i své úskalí, že se člověk musí s odrazem někam trefit, vzít na sebe riziko, že to odskáče červeným praporkem. Pro výkon samotný je to zajímavé, ale těžko říct, zda i pro samotnou soutěž, když se člověk může odrazit, kde chce,“ říkal trojnásobný mistr světa v desetiboji.
Při přešlapech šedivějí vlasy
Přešlapy se v Malmö standardně počítaly jako nezdařené pokusy, byť skokanky neměly důvod riskovat. „Když má člověk dva křížky, už mi trochu šedivějí vlasy, takže z toho pohledu bych novinku uvítala, na druhou stranu i v tom je kouzlo dálky,“ přemítá vícebojařka a jedna z nejlepších českých dálkařek Eliška Klučinová.
Výsledky závodu v Malmö tak byly trochu zmatečné, výkon vítězné Srbky Ivany Španovičové 699 cm totiž byl totiž mnohdy mylně označován jako národní rekord a nejlepší letošní světový výkon, a tak i Španovičová musela na svém Twitteru vyvádět fanoušky z omylu.
„Oficiálně jsem skočila 683, na rekordní zápis si ještě musíme pár dnů počkat,“ psala s výhledem na halové mistrovství Evropy v Praze.