Soutěž oštěpařek na Odložilově memoriálu vyhrála Tabačková

Soutěž oštěpařek na atletickém Memoriálu Josefa Odložila, která je věnovaná památce Dany Zátopkové, vyhrála Nikol Tabačková výkonem 58,79 metru. Druhá skončila Norka Sigrid Borgeová (55,07), třetí příčku obsadila další Češka Martina Píšová (55,04). Mistryně světa Japonka Haruka Kitagučiová se nakonec mítinku bronzové kategorie Kontinentální tour na Julisce nezúčastnila.

Oštěpařka Nikol Tabačková na archivním snímku

Tabačková zvítězila hodem ze třetí série. Triumf by jí zajistil i šestý pokus, který byl jen o 13 centimetrů kratší. Z českých účastnic nadcházejícího evropského šampionátu v Římě dnes startovala jen Petra Sičaková. Úřadující mistryně republiky hodila 54,94 metru a obsadila čtvrtou příčku.

V předprogramu se v závodu na 400 metrů překážek blýskl teprve sedmnáctiletý Michal Rada, který zaběhl evropský dorostenecký a český juniorský rekord 49,89 sekundy. Osobní rekord si zlepšil o rovnou sekundu a v letošních tuzemských absolutních tabulkách se zařadil hned za Víta Müllera.

Aktuálně probíhá soutěž tyčkařek s bronzovou medailistkou z loňského halového ME Amálií Švábíkovou. V 18:00 začala soutěž dálkařů s českým rekordmanem Radkem Juškou.