Článek
"Ještě jsem výsledky neviděl," citovala agentura AP mluvčího federace Nicka Daviese. "Už sice přišly z Německa, ale nejdřív je musí vyhodnotit komise odborníků. Poté se sejdeme s atletkou a rozhodneme o dalším postupu," dodal.
Podle australského listu testy například odhalily, že osmnáctiletá Semenyaová nemá vaječníky, ale varlata. Má prý také třikrát vyšší hladinu testosteronu v těle, než je u žen běžné. Davies ale znovu zdůraznil, že i když se ukáže, že atletka není žena, velmi pravděpodobně o medaili ze šampionátu v Berlíně nepřijde.
"Pokud se ukáže, že měla díky mužským hormonům výhodu, bude velmi těžké odebrat jí medaili, protože se nemusí jednat o doping," uvedl. "Prostě se taková narodila, byla zapsána na startovní listinu, a tu IAAF schválila. Ale na nějaké závěry bych počkal až do vyhodnocení testů," prohlásil Davies.
V Jižní Africe vyvolává celá situace vlnu nevole
Informace médií vyvolaly v Jižní Africe vlnu pobouření. "Jsme šokovaní a rozčilení z toho, jak se světem šíří takzvané výsledky testu pohlaví, které provedla IAAF," řekl na tiskové konferenci v Pretorii ministr sportu Makhenkesi Stofile.
Atletickou federaci obvinil z toho, že porušuje lidská práva, a zaktivoval v případu právníky. "Caster ani její rodina si takové ponížení nezaslouží. Nikdo z nich neudělal nic špatného," řekl Stofile.
Předseda Mezinárodního olympijského výboru Jacques Rogge v reakci vyzval všechny zasvěcené k větší anonymitě a diskrétnosti. "Tohle je něco, co se dotýká těch nejintimnějších stránek lidské duše. Psychologické, ale i sociální důsledky jsou skutečně strašlivé," citovala Rogga agentura AP.