Překážkářka Bolová začala na Diamantové lize ve Stockholmu vítězně, Duplantis nepřekonal rekord

Mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Femke Bolová zahájila sezonu výhrou na Diamantové lize ve Stockholmu v čase 53,07 sekundy, kterým se zařadila na druhé místo letošních světových tabulek. O světový rekord 625 centimetrů se znovu pokoušel tyčkař Armand Duplantis, ale i tentokrát mu tato výška odolala. Švédský reprezentant zvítězil na domácí půdě výkonem rovných šest metrů.

Nizozemská překážkářka Femke Bolová (5)

Nizozemka Bolová absolvovala první letošní start ve své hlavní disciplíně. V první polovině závodu lehce ztrácela, ale v cílové rovince rozhodla o svém vítězství. Na dálku zaostala o 37 setin sekundy za olympijskou šampionkou a světovou rekordmankou Američankou Sydney McLaughlinovou-Levroneovou, která se bezmála po dvou letech vrátila na překážky a v Atlantě v pátek zaběhla čas 52,70.

Tyčkařský fenomén Duplantis podobně jako v úterý v Ostravě atakoval vlastní historické maximum. Laťku ve výšce 625 centimetrů třikrát shodil a světovým rekordmanem zůstává výkonem 624 centimetrů z úvodu sezony.

Soutěž výškařek vyhrála Ukrajinka Jaroslava Mahučichová. Úřadující mistryně světa vstoupila do venkovní sezony výkonem 200 cm. Další medailové pozice obsadily Němka Imre Onnenová a Ukrajinka Iryna Geraščenková, které skočily 194 centimetrů. Na stejnou výšku se dostala také halová mistryně světa Australanka Nicola Olyslagersová, ale kvůli horšímu zápisu skončila čtvrtá.

Po triumfu na Zlaté tretře se z vítězství ve Stockholmu radoval alžírský půlkař Džamál Sedžatí. Výkon z Ostravy, který byl letošním světovým maximem, vylepšil o 28 setin na 1:43,23 minuty.

Atletická Diamantová ligy bude mít nyní více než měsíční pauzu vyplněnou mistrovstvím Evropy v Římě a národními šampionáty. Další mítink se uskuteční 7. července v Paříži.