Článek
Podle americké policie z Jefferson County zemřel King na následky střelného zranění v neděli v nemocnici. Co se mezi oběma muži stalo není jasné. Policie zná i totožnost druhého muže. Byl jím 60letý Willie Wells, který následkům střelného zranění podlehl na místě.
Podle svědků události se dvojice mužů pohádala, oba následně vytáhli postole a začali střílet jeden na druhého.
Former Olympian Emmit King fatally shot during argument in Alabama https://t.co/zVOIKSqsQW pic.twitter.com/cPppJNGACy
— New York Post (@nypost) November 30, 2021
King vyhrál v roce 1983 americké mistrovství. Ve stejném roce na světovém šampionátu v Helsinkách získal bronz v běhu na 100 metrů a ve štafetě 4x100 m získal zlato.
Byl také účastníkem dvou olympijských výprav USA v roce 1984 v Los Angeles a 1988 v Soulu. Ani na jedné z nich ale do závodu nezasáhl.