Kipyegonová se nenechala zaskočit ani na novém mítinku

Třetím rokem po sobě udržela Keňanka Faith Kipyegonová neporazitelnost v běhu na 1500 metrů. Světová rekordmanka a trojnásobná olympijská vítězka a mistryně světa na této trati vyhrála i na novém, ryze ženském mítinku Athlos v New Yorku.

Faith Kipyegonová (na archivním snímku) stále vítězí.

Kipyegonová, která v červenci v Paříži vylepšila světový rekord na 3:49,04, uspěla v taktickém závodě časem 4:04,79. Stejně jako vítězky ostatních disciplín obdržela lukrativní prémii 60 000 dolarů (asi 1,35 milionu korun), což je dvojnásobek proti prémii na letošním finále Diamantové ligy. Nejlepší atletky ze šesti výhradně běžeckých závodů dostaly navíc korunu od Tiffanyho.

Kipyegonová našla na patnáctistovce přemožitelku naposledy v červnu 2021 na Diamantové lize ve Florencii, kde doběhla druhá za Nizozemkou Sifan Hassanovou.

Letošní sezonou prošla bez porážky také čtvrtkařka Marileidy Paulinová z Dominikánské republiky, která ve čtvrtek zaběhla čas 49,59. V běhu na 200 metrů prohrála olympijská vítězka Gabby Thomasová s jinou Američankou Brittany Brownovou, která předtím byla druhá na stovce. Nejkratší sprint ovládla Marie-Josée Ta Louová-Smithová z Pobřeží slonoviny za 10,98.

Za mítinkem Athlos stojí Alexis Ohanian, spoluzakladatel sociální sítě Reddit a manžel bývalé tenistky Sereny Williamsové. Na odměnách za jediný večer vyplatil atletkám půl milionu dolarů (asi 11,22 milionu korun). Navíc pořadatelé mezi účastnice rozdělí deset procent svého zisku.