Článek
Budapešť (od našeho zpravodaje) ‑ Ještě před rokem v americkém Eugene by s takovým výkonem byli v rozbězích druzí! V sestavě s Michalem Desenským místo Müllera postoupili mezi elitní osmičku s výkonem skoro o sekundu a půl horším, ve finále pak v dalším národním rekordu 3:01,63 byli osmí. Jenže výkonnost štafet se za rok obrovsky posunula.
„Věřil jsem, že čas pod 3:01 bude stačit. Na druhou stranu tady je o dost rychlejší stadion než v Oregonu,“ srovnával finišman Šorm.
Snem českého kvarteta byl výkon začínající dvojkou, který by na postup stačil. Jenže série drobných komplikací zabránila ještě lepšímu výkonu. „Asi v půlce trati mě píchlo v noze. I když jsem rychlost udržel, měl jsem v hlavě, abych doběhl a předal kolík,“ přiznal Krsek.
„Já tam měl také lehké rezervy, v zatáčce byli hodně přede mnou,“ hodnotil Maslák, jenž startoval už na svém šestém mistrovství světa. „Já zase na začátku škobrtl a pak za Trinidaďanem musel trochu brzdit,“ přidal Müller.
Sen o prolomení hranice tak zůstává. „Je to dlouhodobý cíl. Je to ještě daleko, ale kdyby se to povedlo na Bahamách, bylo by to super. Jen se musí sejít čtyři zdraví kluci v super formě,“ ví český rekordman na čtyřstovce Maslák.
Na Bahamách se příští rok v květnu poběží Světové štafety, hlavní kvalifikační závod pro pařížskou olympiádu. Čtrnáct ze šestnácti kvartet se nominuje právě z této akce a Češi můžou mít takové ambice ve všech čtvrtkařských štafetách.
„Trénujeme celou sezonu, abychom zvládli i tři kvalitní běhy po sobě,“ nebojí se Šorm, jenž byl v Budapešti spolu s Krskem členem bronzové smíšené štafety. „Navíc když postoupíme na Bahamách do finále, můžeme sestavu obměnit a soustředit se na druhou štafetu,“ připomíná Šorm, že elitní osmička už bude dávat postupovou jistotu.