Článek
Carter měl podle informací médií ve vzorku stopy stimulantu metylhexanaminu, který byl na seznamu zakázaných látek Světové antidopingové agentury WADA od roku 2004. V roce 2011 byl ale přeřazen mezi specifické látky, které WADA definuje jako prostředky, u nichž lze užití na nedopingové účely hodnověrně vysvětlit. V minulosti byla tato látka součástí některých sprejů na uvolnění ucpaného nosu, v současnosti je spíše využíván jako složka potravinových doplňků.
Pokud se informace potvrdí, hrozí Carterovi trest. Za užití stimulantu může vyváznout s varováním, pravděpodobnější je ale distanc v rozmezí od šesti měsíců do jednoho roku. V podobných případech rovněž následuje anulování výsledků, Jamajka by tak mohla přijít o štafetové zlato.
Třicetiletý Carter byl v minulosti stabilním členem jamajských štafet na všech velkých akcích. Karibské reprezentaci pomohl ke zlatým medailím na OH 2008 i 2012 i na světových šampionátech v letech 2011, 2013 a 2015.
Ověřování vzorků z předchozích dvou olympiád v laboratoři WADA v Lausanne by mělo v nejbližších dnech skončit. Dosud odhalilo ve vzorcích z Pekingu 32 pozitivních výsledků v šesti disciplínách u zástupců z 12 zemí. Kontrola materiálů z Londýna přinesla 23 pozitivních testů u reprezentantů z šesti zemí v pěti sportech. V pekingské skupině je podle médií 14 hříšníků z Ruska včetně deseti medailistů, v londýnské je ruských sportovců osm.