Němejc byl v rozbězích druhý a poběží semifinále, z překážkářů uspěl Müller

Nedělní program atletického mistrovství Evropy v Římě začal nejdelším běžeckým závodem, kterým je na šampionátech v olympijských letech půlmaraton. Ženský závod proběhl i s dvojicí Češek, Terezou Hrochovou a Moirou Stewartovou. První jmenovaná skončila v osobním rekordu na 23. příčce. Sprinteři Tomáš Němejc a Eduard Kubelík poběží na ME semifinále na 200 metrů. Němejc byl v rozbězích druhý, Kubelík jedenáctý. V semifinále je i nasazený Ondřej Macík. Na dráze o postupy zabojují čtvrtkaři překážkáři.

Víta Müllera po smíšené štafetě čeká čtvrtka překážek.

Řím (od našeho zpravodaje) – Půlmaraton si zaběhly obě české vytrvalkyně, které už mají jistý start na olympijských hrách, tedy Tereza Hrochová a Moira Stewartová. V závodě na 21 kilometrů, jehož start byl nedaleko Kolosea a cíl na Olympijském stadionu, skončila Hrochová na 23. místě, zatímco Stewartová doběhla jako pětačtyřicátá. Půlmaraton ovládla norská běžkyně Karolina Bjerkeli Grövdalová.

Do semifinále ve sprintu se pak probojovala dvojice Eduard Kubelík a Tomáš Němejc, druhý jmenovaný navíc v rozbězích skončil na druhém místě. Třetí český běžec Ondřej Macík měl díky nasazení už jistou účast v dalším kole.

Postup do finále vybojoval také výškař Jan Štefela, jemuž stačilo 221 centimetrů. Marek Bahník se s 217 cm nekvalifikoval.

Nikoleta Jíchová jako nejrychlejší žena rozběhů postoupila na ME do semifinále závodu na 400 m překážek. Vyrovnala si osobní rekord 54,88 sekundy.

Vít Müller jako jediný z Čechů postoupil na ME z rozběhu na 400 m př. Sezonní maximum si vylepšil na 49,38, měl třetí čas. Tuček a Smolka vypadli.