Berlínský maraton ovládli Etiopané Mengesha a Ketemaová

Padesátý ročník Berlínského maratonu skončil etiopským triumfem. Novými šampiony se stali Milkesa Mengesha a Tigist Ketemaová. Rekordy v ohrožení v německé metropoli tentokrát nebyly. Mengesha zvítězil v čase 2:03:17 a zařadil se na třetí místo v letošních světových tabulkách. Ketemaová dosáhla času 2:16:42 a navázala na lednový triumf z Dubaje, kde předvedla druhý výkon roku 2:16:07.

Berlínský maraton má etiopské vítěze.

Sedm týdnů po olympijských hrách nebyly na startu jubilejního ročníku slavného závodu největší hvězdy. Šestý muž z loňského mistrovství světa Mengesha vyhrál o pět sekund před Keňanem Cybrianem Kotutem, třetí skončil další Etiopan Haymanot Alew. Ketemaovou doplnily na stupních vítězů krajanky Mestawot Fikirová a Bosena Mulatieová, které doběhly za vítězkou s více než dvouminutovou ztrátou.

Berlínského maratonu se podle pořadatelů zúčastnilo rekordních 58 212 běžců a běžkyň ze 161 zemí.