Poruba - Vsetín 4:0Lídr první hokejové ligy Vsetín utrpěl debakl

Hokejisté Vsetína prohráli v 16. kole první ligy na ledě Poruby 0:4 a zůstali v čele tabulky o bod před Zlínem, který má ale dva zápasy k dobru. Třetí Sokolov se na Berany bodově dotáhl díky domácímu vítězství nad Prostějovem 5:0.

Hokejisté Poruby porazili Vsetín.

Obhájce triumfu ve druhé nejvyšší soutěži Vsetín neuspěl po sérii čtyř výher a poprvé v sezoně neskóroval. Poruba, jež v minulém ročníku ovládla základní část, získala pro sebe čtvrtý z posledních pěti duelů. V 9. minutě ji dostal do vedení Kanaďan Aaron Berisha a v čase 37:30 zvýšil z trestného střílení Lotyš Frenks Razgals. V závěrečné části ještě využil obránce Matě Prčík přesilovou hru a výsledek dovršil Vít Chistov. Brankář Daniel Dolejš udržel poprvé v ročníku čisté konto.

Sokolov, který také odehrál o dva zápasy více než Zlín, oslavil třetí výhru za sebou. V čase 16:29 otevřel skóre v početní výhodě Daniel Kružík a ve druhé třetině zvýšili náskok Robert Šlechta a Jan Kern. V závěrečné části ještě skórovali Adam Křenek a Tomáš Vracovský. Brankář Petr Hamalčík vychytal nulu poprvé v ročníku. Předposlední Prostějov nenavázal na poslední dvě výhry, kterými přerušil předchozí šňůru osmi porážek.

Čtvrtá Slavia podlehla v Pelhřimově domácí Jihlavě 1:2 po samostatných nájezdech. Pražané bodovali poosmé za sebou a teprve podruhé z toho prohráli. Dukla vyhrála potřetí za sebou a pošesté z posledních sedmi utkání. Oba góly ze hry padly ve vlastním oslabení. Nejdříve v čase 23:01 otevřel skóre hostující Martin Šťovíček a v 38. minutě vyrovnal Lotyše Edgars Kulda, který v minulých dvou sezonách hrál za Slavii. V šesté sérii nájezdů rozhodl dvaačtyřicetiletý Tomáš Čachotský, jenž proměnil oba své pokusy.

Kolín porazil doma Litoměřice 4:3 v prodloužení po obratu z 1:3 a poprvé po třech zápasech bodoval. Stadion si připsal čtvrtou porážek za sebou. Po 85 sekundách nastavení rozhodl o vítězství Kozlů Matěj Chalupa. Po sérii čtyř porážek se dočkaly vítězství Pardubice B, v Chrudimi zdolaly Přerov 4:1. Dvěma trefami přispěl Jakub Lichtag.

Dvanáctý Frýdek-Místek podlehl doma Třebíči 0:4 a nebodoval popáté v řadě. Horácká Slavia potřetí za sebou zvítězila. Gólem a asistencí k tomu přispěl Vítězslav Brož. Gólman Jan Brož vychytal první čisté konto v ročníku.

16. kolo první hokejové Maxa ligy:
Poruba – Vsetín 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 9. Berisha, 38. Razgals z tr. střílení, 49. Prčík, 56. Christov. Rozhodčí: Pilný, Zeliska – Frais, Vašíček. Vyloučení: 5:5, navíc Prčík – Hořanský oba 5 min. Využití: 1:0. Diváci: 2134.
Kolín – Litoměřice 4:3 v prodl. (1:1, 0:2, 2:0 – 1:0)
Branky: 11. Gardoň, 42. Husa, 51. Ouřada, 62. M. Chalupa – 12. Kordule, 30. J. Koláček, 38. O. Hrabík. Rozhodčí: Zavřel, Micka – Hradil, Maňák. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 796.
Jihlava – Slavia Praha 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)
Branky: 38. E. Kulda, rozhodující sam. nájezd Čachotský – 24. Šťovíček. Rozhodčí: Šudoma, Hacaperka – Otáhal, Kráľ. Vyloučení: 1:4. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 759.
Frýdek-Místek – Třebíč 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 6. Bittner, 11. V. Brož, 40. D. Michálek, 46. Tomáš Svoboda. Rozhodčí: Barek, Rapák – Beneš, Komínek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 912.
Pardubice B – Přerov 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Branky: 22. a 59. Lichtag, 30. Kalužík, 37. Rákos – 10. Pechanec. Rozhodčí: Horák, Valenta – Roischel, Štěpánek. Vyloučení: 4:6, navíc M. Voženílek – R. Nemec oba 5 min. Využití: 1:0. Diváci: 265.
Sokolov – Prostějov 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 17. Kružík, 24. Šlechta, 35. Kern, 55. Křemen, 56. Vracovský. Rozhodčí: Petružálek, Sýkora – Kotlík, Dědek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 557.