Rangers - FCSB 4:0Černý dvěma góly a nahrávkou režíroval výhru Rangers

Český fotbalový reprezentant Václav Černý se ve třetím utkání ligové fáze Evropské ligy dvěma góly a nahrávkou podílel na výhře skotských Rangers 4:0 nad rumunským FCSB. Midtjylland v sestavě s Janem Kuchtou zdolal doma Saint-Gilloise 1:0. Soupeř Slavie i Plzně Frankfurt porazil stejným poměrem RFS Riga. Na lavičce lotyšského týmu strávil celé utkání český obránce Petr Mareš. Hoffenheim s českou trojicí prohrál v Portu 0:2.

Fotbalisté Glasgow Rangers zdolali doma FCSB.

Rangers proti FCSB otevřeli skóre po 10 minutách hry. Černý přihrál na hranici vápna Lawrenceovi a ten střelou k tyči poslal domácí do vedení. Po půlhodině hry příbramský odchovanec vystihl špatnou rozehrávku hostů, navedl si míč na pravou nohu a ranou k tyči přidal druhý zásah. Po změně stran postupoval vpřed, ve vápně se zbavil protihráče a levačkou zvýšil na 3:0. Sedmadvacetiletý křídelník zaznamenal pátou soutěžní trefu za Rangers a v jejich dresu prožil druhý dvougólový zápas.

„Jezdci“ zvítězili v Evropské lize podruhé. Rumunský celek, který v kvalifikaci Ligy mistrů podlehl Spartě, nenavázal na úvodní dvě výhry.

Kuchta odehrál více než hodinu. Plný bodový zisk zařídil dánskému týmu v 18. minutě Senegalec Diao. Midtjylland stále v soutěži neprohrál a má už sedm bodů. Celek z belgické metropole, který v kvalifikaci Ligy mistrů nestačil na Slavii, zůstal na jednom bodu.

V základní sestavě Hoffenheimu se objevil pouze útočník Adam Hložek, záložník David Jurásek nastoupil až od 84. minuty a stoper Robin Hranáč zůstal na lavičce. Jejich spoluhráč Pavel Kadeřábek kvůli zranění chyběl. Bundesligový tým poprvé v soutěži prohrál, Porto naopak premiérově vyhrálo a má rovněž čtyři body.

Frankfurt vstoupil do soutěže domácí remízou 3:3 s Plzní, přestože vedl o dvě branky. Tentokrát už ale před vlastními diváky nezaváhal, i když jediný gól vstřelil střídající záložník Larsson až v 79. minutě. Eintracht nasbíral sedm bodů, lotyšský celek má pouze jeden.

Anderlecht zdolal oslabený Ludogorec Razgrad 2:0 a je nadále stoprocentní. Hosté hráli od 30. minuty v deseti, domácí vstřelili obě branky po změně stran. Zatímco „Fialky“ se proti Slavii a Plzni teprve představí, bulharský celek už má duely s českými zástupci za sebou. Slavii podlehl doma 0:2 a v Plzni hrál 0:0.

Listopadový soupeř Slavie Fenerbahce remizovalo s prosincovým protivníkem Plzně Manchesterem United 1:1. Zápas byl pikantní pro domácího trenéra Mourinha, který „Rudé ďábly“ dříve vedl. Utkání však nedokončil, po necelé hodině hry uviděl za protesty červenou kartu. Istanbulské mužstvo má pět bodů. Neporazitelnost v soutěži udržel i Manchester, který stejně jako Plzeň ve všech úvodních třech duelech remizoval.

V podvečerních zápasech se představili další dva soupeři Viktorie, která v souběžně hraném utkání remizovala na hřišti PAOK Soluň 2:2. Dynamo Kyjev podlehlo v Římě tamnímu AS 0:1. O triumfu italského celku rozhodl z penalty ukrajinský útočník Dovbyk, který se minulý týden v Lize národů podílel gólem na remíze 1:1 s českými fotbalisty. Římané mají po první výhře v soutěži čtyři body, Dynamo prohrálo i potřetí a stále čeká na vstřelenou branku.

San Sebastian porazil v Bělehradě Maccabi Tel Aviv 2:1. Španělský tým rovněž poprvé triumfoval a polepšil si na čtyři body. Izraelské mužstvo, jež kvůli válce v Pásmu Gazy hraje domácí zápasy v srbské metropoli, prohrálo v Evropské lize i potřetí.

Ajax Amsterodam, který v minulém kole remizoval na Slavii 1:1, zvítězil na stadionu Karabachu 3:0. Ázerbájdžánský tým hrál už od 15. minuty bez vyloučeného Romaa. Hosté využili dlouhou přesilovku zásluhou Taylora, proměněné penalty Weghorsta a Akpoma. Domácí poté oslabil ještě po další červené kartě Džafargulijev. Ajax získal už sedm bodů, Karabach je na nule.

Malmö, s nímž Slavia zakončí ligovou fázi soutěže, podlehlo doma Olympiakosu Pireus 0:1. Obhájce švédského titulu, na jehož úkor se Sparta po 19 letech vrátila do Ligy mistrů, prohrál druhé ze tří utkání.

Ferencváros Budapešť zdolal doma Nice 1:0 po vlastní brance Bombita, hosté dohrávali v oslabení. Maďarský tým bodoval poprvé, celek z Azurového pobřeží nadále čeká na premiérový triumf.

Lazio Řím v dlouhé přesilovce vyhrálo na hřišti Twente Enschede 2:0 a zůstalo stoprocentní. Třetí triumf si připsal i Tottenham, „Kohouti“ před vlastními diváky zdolali Alkmaar 1:0. Lyon doma podlehl Besiktasi 0:1.

Fotbalová Evropská liga - 3. kolo:
AS Řím - Dynamo Kyjev 1:0 (1:0)
Branka: 23. Dovbyk z pen.
Ferencváros Budapešť - Nice 1:0 (1:0)
Branka: 15. vlastní Bombito. ČK: 84. Rosario (Nice).
Eintracht Frankfurt - RFS Riga 1:0 (0:0)
Branka: 79. Larsson.
Karabach - Ajax Amsterodam 0:3 (0:1)
Branky: 36. Taylor, 73. Weghorst z pen., 77. Akpom. ČK: 15. Romao, 79. Džafargulijev (oba Karabach).
Maccabi Tel Aviv - San Sebastian 1:2 (0:1)
Branky: 81. Turgeman - 19. Pacheco, 64. Gómez. ČK: 88. Davida (Maccabi).
Midtjylland - Saint-Gilloise 1:0 (1:0)
Branka: 18. Diao.
Anderlecht Brusel - Ludogorec Razgrad 2:0 (0:0)
Branky: 67. Edozie, 90.+5 Dreyer. ČK: 30. Vidal (Ludogorec).
FC Porto - Hoffenheim 2:0 (1:0)
Branky: 45.+2 Djaló, 75. Samu.
Fenerbahce Istanbul - Manchester United 1:1 (0:1)