SESTŘIH: Úřadující šampioni srazili Litvínov po prodloužení

Ve třináctém kole hokejové Tipsport extraligy si dva body za výhru 3:2 po prodloužení připsal Třinec, který zdolal hostující Litvínov. Ocelářům končí série tří proher v extralize v řadě, Verva si připsala pátou porážku z posledních šesti zápasů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. HC VERVA Litvínov 3:2 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete ZDE.

Hosté z Litvínova měli proti Třinci skvělý vstup do zápasu, když je už po 27 sekundách hry poslal do vedení Pekař.

Třinec–Litvínov 0:1 (1. Pekař)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 10. minutě obdržel třinecký Sikora přihrávku zpoza branky a střelou z voleje překonal gólmana Zajíčka.

Třinec–Litvínov 1:1 (10. Sikora)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínov si ještě v první třetině vzal ztracený náskok zpátky, když krásnou přihrávku Hlavy zužitkoval David Kaše.

Třinec–Litvínov 1:2 (17. D. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Druhý gól si mohl připsat třinecký Sikora, Zajíček ale Litvínov pěkným zákrokem podržel.

Třinec–Litvínov, zákrok litvínovského Zajíčka proti SikoroviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Úřadující šampioni opět dokázali reagovat, na 2:2 srovnal v 35. minutě Teplý.

Třinec–Litvínov 2:2 (35. Teplý)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rozhodnutí tak přineslo až prodloužení. Ve druhé minutě se prosadil přesnou ranou zápěstím Adámek a zajistil Třinci dva body za výhru 3:2 po nájezdech.

Třinec–Litvínov 3:2 pp (62. Adámek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

13. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 3:2 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Sikora (Teplý, L. Hudáček), 35. Teplý (Smith, J. Jeřábek), 62. Marian Adámek (Daňo) – 1. M. Pekař (Baránek, Sandberg), 18. D. Kaše (O. Kaše). Rozhodčí: Šír, Cabák – Hlavatý, Axman. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 4740.
Třinec: Kacetl – J. Jeřábek, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, Jank – Daňo, A. Nestrašil, Cienciala – L. Hudáček, Sikora, Teplý – Kurovský, P. Vrána, Miloš Roman – Hrehorčák, Čacho, Dravecký – Addamo. Trenér: Moták.
Litvínov: Zajíček – Baránek, Zile, McIsaac, Polášek, D. Zeman, Czuczman, Gajdoš – Sandberg, M. Sukeľ, M. Pekař – O. Kaše, D. Kaše, Maštalířský – Koblasa, Gut, Hlava – Havelka, Jícha, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.
  2 : 4 Kladno - Mladá Boleslav 2 : 4 dohráno
20241020T16 : 00:00+0200