SESTŘIH: Karlovy Vary po víc než dvou letech porazily Dynamo

Po více než dvou letech a sedmi prohrách v řadě se hokejisté Karlových Varů dočkali výhry nad Pardubicemi, které zdolali 2:1 v prodloužení. Dynamo bylo blízko porážce už po 60 minutách, v 59. minutě ale srovnal Tomáš Zohorna. V první minutě prodloužení zajistil Energii bod navíc Gríger. Pardubice zůstávají na druhém místě o skóre za vedoucím Litvínovem.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Energie Karlovy Vary vs. HC Dynamo Pardubice 2:1 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete ZDE.

Jako první zahrozila v 6. minutě domácí Energie, proti tutovce Redlicha se ale vytáhl bleskovým přesunem k opačné tyči brankář Dynama Will.

Karlovy Vary – Pardubice, hostující Will zastavil kotouč betonemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Více než polovinu zápasu čekali fanoušci v Karlových Varech na první branku. Postaral se o ni v 34. minutě v přesilové hře domácí Čihař a Energie šla do vedení.

Karlovy Vary – Pardubice 1:0 (34. Čihař)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 42. minutě dělily Pardubice centimetry od vyrovnání. Po nahození Vály zachránila Frodla levá tyčka.

Karlovy Vary – Pardubice, hostující Vála nastřelil tyčkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 45. minutě předčasně skončil zápas pro pardubického Roberta Kousala. Rozhodčí si zpětně u videa prohlédli jeho zákrok na Davida Moravce a útočníkovi Dynama udělili trest na pět minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku.

Karlovy Vary – Pardubice, Moravce trefil loktem pardubický KousalVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 50. minutě měl na holi srovnání Červenka, místo odkryté branky ale trefil jen její vnější oblouk.

Karlovy Vary – Pardubice, hostující Červenka netrefil odkrytou bránuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté se nakonec přece jen dočkali vyrovnání. V předposlední minutě při power play Pardubic zrušil Frodlovu neprůstřelnost Tomáš Zohorna.

Karlovy Vary – Pardubice 1:1 (59. T. Zohorna)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dynamo mohlo překlopit výhru na svou stranu, Mandát však dostal puk za brankovou čáru až po uplynutí základní hrací doby.

Karlovy Vary – Pardubice, hostující Mandát skóroval až po konci třetí třetinyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Bod navíc pro Karlovy Vary pak zajistil po 43 sekundách prodloužení Gríger, Energie si tak připsala dva body za výhru 2:1.

Karlovy Vary – Pardubice 2:1 pp (61. Reunanen)Video: Tipsport Extraliga / BPA

13. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary – HC Dynamo Pardubice 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 34. Čihař (O. Beránek, Reunanen), 61. Gríger (Reunanen, O. Beránek) - 59. T. Zohorna (Smejkal, Červenka). Rozhodčí: Pražák, Šindel - Gerát, Brejcha. Vyloučení: 3:4, navíc R. Kousal (Pardubice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4830.
Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Reunanen, Jaks, D. Mikyska, D. Moravec, A. Rulík, Šalda – O. Beránek, Černoch, Sapoušek – O. Procházka, Gríger, Jiskra – Kofroň, Salsten, Čihař – Kružík, J. Šír, T. Redlich. Trenér: Patera.
Pardubice: Will – Hájek, D. Musil, Šustr, T. Dvořák, Michal Houdek, Vála, Vápeník – Herčík, R. Kousal, Červenka – M. Kaut, Poulíček, Smejkal – Paulovič, T. Zohorna, Lichtag – Vondráček, Mandát, Krčál. Trenér: Baďouček.
  2 : 4 Kladno - Mladá Boleslav 2 : 4 dohráno
20241020T16 : 00:00+0200