SESTŘIH: Šílený zápas Hradce s Vítkovicemi. Otřásal se rekord v počtu branek v jediném duelu

Hokejisté Hradce Králové porazili ve 13. kole Tipsport extraligy na svém ledě Vítkovice po neuvěřitelném průběhu 9:7. Rekord v počtu branek v jediném zápase v české extralize je sedmnáct tref.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Mountfield HK vs. HC Vítkovice Ridera 9:7Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete ZDE.

Jako první se dostali v zápase mezi Hradcem Králové a Vítkovicemi ke slovu hosté, když se prosadil kanadský útočník Yetman.

Hradec Králové – Vítkovice 0:1 (4. Yetman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A pro Mountfield bylo ještě hůře, na konci sedmé minuty totiž zvýšil už na dvoubrankový rozdíl díky využité přesilové hře Kalus.

Hradec Králové – Vítkovice 0:2 (7. Kalus)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hradec se vzpamatoval ve 12. minutě díky Tamášiho brance – sníženo na 1:2.

Hradec Králové – Vítkovice 1:2 (12. Tamáši) Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ridera si však dvoubrankový náskok vzala ještě do konce první třetiny zpět, když se z bezprostřední blízkosti po chybě gólmana Novotného prosadil v přesilové hře Auvitu.

Hradec Králové – Vítkovice 1:3 (18. Auvitu)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Divoká první třetina však, pokud jde o vstřelené branky, nekončila. Třiatřicet sekund před první sirénou využil další početní výhodu McCormack a snížil znovu na jednobrankový rozdíl.

Hradec Králové – Vítkovice 2:3 (20. McCormack)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A gólový karneval pokračoval i na začátku prostřední části, na 3:3 srovnal ve vlastním oslabení Perret.

Hradec Králové – Vítkovice 3:3 (23. Perret)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rozjetý Mountfield rozhodně nehodlal dávat nohu z plynu. Uplynuly další dvě minuty a v přesilové hře se prosadil Miškář – 4:3 pro Hradec.

Hradec Králové – Vítkovice 4:3 (25. Miškář)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Málo vídaný mač však pokračoval v divokém tempu. Krátce před polovinou utkání srovnal na 4:4 hostující Abdul. Branku už inkasoval Škorvánek, který po první třetině vystřídal Novotného.

Hradec Králové – Vítkovice 4:4 (30. Abdul)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A aby toho nebylo na nervovou soustavu domácích málo, o 46 sekund později vrátil Rideře vedení Barinka.

Hradec Králové – Vítkovice 4:5 (30. Barinka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A to stále nebylo vše. V čase 30:35 přidal šestý úder do sebevědomí Hradce Nellis.

Hradec Králové – Vítkovice 4:6 (31. Nellis)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ani tři bleskové údery Vítkovic v řadě však Hradec nezlomily. V 39. minutě snížil na 5:6 Šťastný.

Hradec Králové – Vítkovice 5:6 (39. Šťastný)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A přišlo i vyrovnání. V 47. minutě srovnal na 6:6 Dmowski, hostům nepomohla ani posunutá Klimešova branka.

Hradec Králové – Vítkovice 6:6 (47. Dmowski)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kdo neviděl, neuvěří. Hradec se totiž postaral o další obrat. Na 7:6 pro Mountfield upravil v přesilové hře Pavelka.

Hradec Králové – Vítkovice 7:6 (49. Pavelka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A to stále nebyl konec. Čtvrtý gól Hradce v řadě, osmý celkově, zaznamenal Batna a v 55. minutě svítil na ukazateli skóre neuvěřitelný výsledek 8:6.

Hradec Králové – Vítkovice 8:6 (55. Batna)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Takže konec? Zapomeňte. Při power play hostů dal devátý gól domácích Perret a zvýšil na 9:6.

Hradec Králové – Vítkovice 9:6 (58. Šťastný)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Duel, na který se bude dlouho vzpomínat, uzavřel 85 sekund před koncem hostující Percy, který snížil na konečných 9:7 pro Mountfield.

Hradec Králové – Vítkovice 9:7 (59. Percy)Video: Tipsport Extraliga / BPA

13. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové – HC Vítkovice Ridera 9:7 (2:3, 3:3, 4:1)
Branky a nahrávky: 12. Tamáši, 20. McCormack (Freibergs, Pour), 23. Perret (Tamáši, T. Pavelka), 25. Miškář (Šťastný, Tamáši), 39. Šťastný (Miškář, Pláněk), 47. Dmowski (T. Pavelka, Bunnaman), 49. T. Pavelka (Jergl), 55. Batna (McCormack, Pour), 58. Perret – 4. Yetman (Nellis, Auvitu), 7. M. Kalus (Košťálek, Abdul), 18. Auvitu (Nellis, Roberts Bukarts), 30. Abdul (Yetman), 30. Barinka (P. Zdráhal, M. Kalus), 31. Nellis (Mikuš, Abdul), 59. Percy (M. Kalus, Barinka). Rozhodčí: Ondráček, Pilný – Klouček, J. Svoboda. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3982.
Hradec Králové: F. Novotný (21. Škorvánek) – Mudrák, Freibergs, McCormack, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Bučko – Jergl, Tamáši, Perret – Šťastný, Miškář, R. Pavlík – Pour, Batna, A. Novotný – Dmowski, Bunnaman, P. Moravec – Štohanzl. Trenér: T. Martinec.
Vítkovice: Klimeš – Košťálek, Auvitu, Demel, Percy, L. Kovář, Mikuš, Prčík, P. Marcel – Nellis, Yetman, Abdul – P. Zdráhal, Barinka, M. Kalus – Bambula, Hladonik, Roberts Bukarts – Lednický, Claireaux, Hašek. Trenér: Bruk.
  2 : 4 Kladno - Mladá Boleslav 2 : 4 dohráno
20241020T16 : 00:00+0200