SESTŘIH: Liberec ukončil sérii čtyř proher

Hokejisté Liberce porazili ve 13. kole extraligy doma České Budějovice 2:1. Bílí Tygři tak přerušili sérii čtyř porážek, které utrpěli při šňůře venkovních duelů, a na domácí led se vrátili vítězně. Naopak Motor nedokázal ani v šestém vystoupení venku v sezoně bodovat. V 51. minutě rozhodl útočník Michal Bulíř.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. Banes Motor České Budějovice 2:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete ZDE.

Ve 4. minutě se českobudějovický Hoch zranil při vlastním faulu, na úvodní přesilovce v zápase pro Bílé Tygry to ale nemohlo nic změnit.

Liberec–České Budějovice, faul českobudějovického HochaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A domácí nabídnutou šanci beze zbytku využili. Ivan prostřelil českobudějovického Kloučka a poslal domácí do vedení.

Liberec–České Budějovice 1:0 (6. Ivan)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté se vyrovnání dočkali krátce po polovině zápasu, když se prosadil také v početní výhodě Štencel.

Liberec–České Budějovice 1:1 (32. Štencel)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V úvodu třetí třetiny mohl jít Liberec znovu do vedení, jenže sólový nájezd Lantošiho vychytal brankář Klouček.

Liberec–České Budějovice, Klouček vytasil zákrok lapačkou proti libereckému LantošimuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Severočeši si vzali těsný náskok zpět, těsně po polovině utkání se prosadil Bulíř a poslal Liberec do vedení 2:1.

Liberec–České Budějovice 2:1 (51. Bulíř)Video: Tipsport Extraliga / BPA

13. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - Banes Motor České Budějovice 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. M. Ivan (J. Vlach, Faško-Rudáš), 51. Bulíř (Flynn) - 32. Štencel (Gulaš). Rozhodčí: Mrkva, Kika - Kajínek, Hynek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 5296.
Liberec: Kváča - Budík, M. Ivan, Melancon, Aubrecht, T. Galvas, Derner, R. Petrovický - Faško-Rudáš, A. Musil, Zachar - Lantoši, Bulíř, Flynn - Kelly Klíma, Jansa, Ryšavý - Thomas, J. Vlach, Petrovský. Trenér: Pešán.
České Budějovice: Klouček - Vráblík, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Reilly, Pýcha - Gulaš, Kondelík, N. Olesen - M. Beránek, F. Přikryl, Kubík - Valský, M. Toman, Kašlík - Hoch, Pech, O. Kovařčík - Koláček. Trenér: Čihák.
  2 : 4 Kladno - Mladá Boleslav 2 : 4 dohráno
20241020T16 : 00:00+0200