SESTŘIH: Kladno bez nemocného Jágra doma poprvé nebodovalo

Hokejisté Kladna bez zraněného Jaromíra Jágra vyšli poprvé v extraligové sezoně doma bodově naprázdno. Mladá Boleslav zvítězila na ledě Rytířů 4:2 a klíčové byly góly Lintuniemiho na 1:2 a Dvořáčka na 1:3 ve druhé třetině, které od sebe dělilo pouhých 23 vteřin. Bruslařský klub si připsal čtvrtou výhru z posledních pěti duelů a v tabulce je třetí.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. BK Mladá Boleslav 2:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete ZDE.

Legendární Jaromír Jágr sledoval počínání svého Kladna v utkání s Mladou Boleslaví kvůli zranění jen z hlediště. Společnost mu dělala jeho přítelkyně Dominika Branišová.

Kladno - Mladá Boleslav, Jaromír Jágr se svou přítelkyní Dominikou Branišovou v hledištiVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kladenští fanoušci mohli poprvé jásat v 11. minutě, kdy se prosadil Smoleňák.

Kladno - Mladá Boleslav 1:0 (11. Smoleňák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Z vedení se však Rytíři dlouho neradovali. O dvě minuty později srovnali Bruslaři krok, když se prosadil finský útočník Junttila.

Kladno - Mladá Boleslav 1:1 (13. Junttila)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Boleslav se poprvé v utkání dostala do vedení v 25. minutě a postaral se o ně další finský hráč ve službách hostů Lintuniemi.

Kladno - Mladá Boleslav 1:2 (25. Lintuniemi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A pro Kladno bylo ještě hůře, o 23 sekund později zvýšil na 3:1 pro hosty Dvořáček.

Kladno - Mladá Boleslav 1:3 (26. Dvořáček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Už na 4:1 pro Mladou Boleslav mohl poté zvýšit Stránský, odkrytou branku ale zblízka netrefil.

Kladno - Mladá Boleslav, hostující Stránský netrefil prázdnou brankuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kladno ani po třech úderech v řadě nesložilo zbraně, na jednobrankový rozdíl snížil v 34. minutě Ticháček.

Kladno - Mladá Boleslav 2:3 (34. Ticháček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Těžké chvíle prožíval ve 36. minutě mladoboleslavský Fořt, jehož puk po ráně Ticháčka trefil do hlavy. Otřesený pak zamířil na střídačku.

Kladno - Mladá Boleslav, hostujícího Fořta trefil puk do hlavyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Honbu Kladna za vyrovnáním přibrzdil v 54. minutě hrubým faulem na Suchého Melka a od sudích dostal trest na pět minut a do konce utkání za nedovolené bránění.

Kladno - Mladá Boleslav, hrubý faul domácího Melky na SuchéhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kladno ani v závěrečném tlaku na vytoužené vyrovnání nedosáhlo, naopak. Čtyřiatřicet sekund před koncem uzavřel skóre ve vlastním oslabení do prázdné branky Buchtele.

Kladno - Mladá Boleslav 2:4 (60. Buchtele)Video: Tipsport Extraliga / BPA

13. kolo hokejové extraligy:
Rytíři Kladno - BK Mladá Boleslav 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Melka (Jarůšek), 34. Ticháček - 13. Junttila (Buchtele), 25. Lintuniemi (Skalický), 26. Dvořáček (Gewiese, Z. Doležal), 60. Buchtele (Skalický). Rozhodčí: Hribik, Sýkora - Špůr, Lhotský. Vyloučení: 2:5, navíc Melka (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4206.
Kladno: Brízgala - Ticháček, Mendel, Pietroniro, Šenkeřík, R. Jeřábek, Hanousek, Nemčík - Tralmaks, Hult, M. Procházka - Jarůšek, Melka, Smoleňák - S. Redlich, Filip, J. Pytlík - O. Bláha, P. Straka, J. Strnad. Trenér: Čermák.
Mladá Boleslav: D. Furch - A. Čech, Pyrochta, Lintuniemi, Bernad, F. Pavlík, Jánošík, Gewiese - J. Stránský, Fořt, Skalický - Lakatoš, Čajka, Buchtele - Rekonen, Suchý, Junttila - Z. Doležal, Závora, Dvořáček. Trenér: Král.

2 : 4 Kladno - Mladá Boleslav 2 : 4 dohráno
20241020T16 : 00:00+0200