Bayern - Stuttgart 4:0Kane hattrickem řídil vítězství Bayernu nad Stuttgartem

Útočník Harry Kane v německé fotbalové lize hattrickem řídil vítězství Bayernu nad Stuttgartem 4:0. Mnichovský tým vede tabulku i po sedmém kole o skóre před Lipskem, které vyhrálo 2:0 v Mohuči. Hoffenheim zdolal Bochum 3:1 a zvítězil po pěti zápasech. Adam Hložek za vítěze odehrál 80 minut, Robin Hranáč zůstal mezi náhradníky. David Jurásek s Pavlem Kadeřábkem v nominaci chyběli vinou zranění. Leverkusen porazil Frankfurt 2:1 a dostal se před něj v tabulce na čtvrté místo.

Fotbalisté Bayernu Mnichov se radují z branky.

Bayern se už od osmé minuty musel obejít bez zraněného Pavloviče. Skóre se změnilo až 12 minut po změně stran. Domácí kanonýr Kane nejprve v 57. minutě střelou ze střední vzdálenosti otevřel skóre a hned za čtyři minuty zvýšil na 2:0. Hattrick kapitán anglického národního týmu dovršil deset minut před koncem. S osmi brankami v ročníku se osamostatnil na druhém místě střelecké tabulky. V závěru pečetil skóre střídající Coman.

Asistenci na Kaneovu první trefu si připsal záložník Kimmich, jenž nastoupil ke 400. utkání v dresu Bayernu. Kimmichův mateřský klub Stuttgart potřetí v řadě ztratil a spadl na deváté místo.

Hoffenheim otevřel skóre v 11. minutě. Pátý ligový gól v sezoně dal Kramarič a v tabulce střelců je třetí. Druhou branku domácích vstřelil v 65. minutě Bülter. O 11 minut později snížil střídající Gamboa, a dvě minuty před koncem dostali hosté dokonce výhodu pokutového kopu, ale při jeho exekuci selhal Daschner. V nastavení ještě pojistil domácí úspěch bosenský útočník Tabakovič, jenž v 80. minutě nahradil Hložka a trefil se poprvé v sezoně.

Bochum stále čeká na první ligové vítězství a s jedním bodem je poslední. Hoffenheim poskočil na 14. místo.

Leverkusen mohl jít proti Frankfurtu do vedení už v deváté minutě, ale penaltu nařízenou za faul na Adlího Boniface neproměnil. O sedm minut později se radovali hosté. Eintracht po faulu na Marmúše rovněž zahrával pokutový kop a sám faulovaný hráč se na rozdíl od Boniface nemýlil. Pětadvacetiletý Egypťan se prosadil už podeváté v sezoně a s náskokem čtyř branek vede tabulku střelců. Zároveň překonal brankáře Hradeckyho, jenž oslavil 300. bundesligový start a stal se prvním zahraničním brankářem, jemuž se tuto metu podařilo překonat.

Bayer odpověděl ve 25. minutě, kdy se po pohledné kombinaci trefil Andrich. Domácí útočník Boniface své zaváhání odčinil v 72. minutě, když se jako první dostal ve vápně k tečovanému centru z pravé strany a hlavou rozhodl. Oba týmy v evropských pohárech nastoupí proti českým klubům. Do Leverkusenu zavítá 29. ledna k utkání Ligy mistrů Sparta, Frankfurt po domácí remíze 3:3 s Viktorií Plzeň přivítá 7. listopadu pražskou Slavii.

Lipsko o svém vítězství rozhodlo dvěma góly v prvním poločase. První dvacetiminutovku uzavřel gólem Simons a osm minut před pauzou se trefil Orbán.

Freiburg po brankách Grifa, Lienharta a Güntera z prvního poločasu doma porazil Augsburg 3:1 a je třetí. Za hosty ve druhém poločase jen zmírnil porážku Tietz.

Mönchengladbach doma přehrál Heidenheim 3:2 i díky dvěma brankám útočníka Kleindiensta a posunul se na desáté místo. Tomáš Čvančara do hry naskočil v 81. minutě za rozhodnutého stavu.

Německá fotbalová liga – 7. kolo:
Freiburg – Augsburg 3:1 (34. Grifo, 37. Lienhart, 45.+1 Günter – 65. Tietz)
Hoffenheim – Bochum 3:1 (11. Kramarič, 65. Bülter, 90.+4 Tabakovič – 76. Gamboa)
Leverkusen – Frankfurt 2:1 (25. Andrich, 72. Boniface – 16. Marmúš z pen.)
Mohuč – Lipsko 0:2 (20. Simons, 37. Orbán)
Mönchengladbach – Heidenheim 3:2 (62. a 75. z pen. Kleindienst, 22. Itakura – 12. Scienza, 80. Pieringer z pen.)
Bayern Mnichov – Stuttgart 4:0 (57., 61. a 80. Kane, 89. Coman)