Bilbao - Espaňol 4:1Bilbao se na zápas se Slavií naladilo přesvědčivou výhrou

Fotbalisté Bilbaa se na čtvrteční utkání Evropské ligy s pražskou Slavií naladili ve španělské lize vysokým domácím vítězstvím 4:1 nad Espaňolem Barcelona. Alex Král za poražené odehrál celé utkání.

Fotbalisté Bilbaa se radují z branky v duelu s Espaňolem.

Domácí otevřeli skóre už v šesté minutě, kdy se z rohu trefil obránce Vivian. Ve 28. minutě zvýšil na 2:0 Iňaki Williams a ghanský reprezentant se za další dvě minuty radoval také jako střelec třetí branky Athleticu. Čtvrtou trefu Bilbaa přidal deset minut po přestávce Berenguer. Čisté konto domácímu brankáři Agirrezabalovi sebral až v nastaveném čase střídající Tejero, jenž se trefil z přímého kopu.

Svěřenci Ernesta Valverdeho v lize uspěli po dvou ztrátách a v neúplné tabulce jsou čtvrtí. Espaňol prohrál pošesté v sezoně a je na 14. místě.

San Sebastian zvítězil na hřišti Girony gólem Oyarzabala ze 44. minuty 1:0. Ladislav Krejčí za poražené odehrál celé utkání. Real Sociedad v Evropské lize zavítá 7. listopadu do Plzně.

Španělská fotbalová liga – 10. kolo:
Bilbao – Espaňol Barcelona 4:1 (28. a 30. I. Williams, 6. Vivian, 55. Berenguer – 90.+2 Tejero)
Pamplona - Betis Sevilla 1:2 (59. Torró - 7. Vitor Roque, 73. Ávila)
Girona - San Sebastian 0:1 (44. Oyarzabal)