Videomomenty. Boleslav v derby přestřílela Liberec

Hokejisté Mladé Boleslavi ve 12. kole extraligy přestříleli Bílé Tygry z Liberce 4:3. Rozhodující trefu vsítil v průběhu druhé třetiny slovenský útočník Pavol Skalický. Severočeši v derby sice dvakrát snížili, vyrovnat se jim však už nepodařilo. Středočeši vítězstvím poskočili na třetí příčku.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Mladá Boleslav - Liberec 4:3 (39. Lantoši)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na úvodní gól se čekalo do 9. minuty. Po ráně Filipa Pavlíka následoval závar před brankou, kde byl nejdůraznější Petr Čajka, jenž doklepl puk do sítě.

Mladá Boleslav - Liberec 1:0 (9. Čajka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 15. minutě Středočeši navýšili. Pyrochta pohlednou akcí zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho přenechal Aleksimu Rekonenovi. Finský útočník tvrdou ranou usměrnil puk do pravého horního růžku.

Mladá Boleslav - Liberec 2:0 (15. Rekonen)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Bílí Tygři však o dvě minuty snížili. V přesilové hře 5 na 3 se kotouč dostal s Adamu Musilovi, jenž behkendem plácl do puku a překonal Dominika Furcha.

Mladá Boleslav - Liberec 2:1 (17. A. Musil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Těsně před sirénou mohla Boleslav přidat další gól. Domácí rvali puk do sítě, po odrazu ale Kváču zachránila tyčka a hostující gólman poté po volném kotouči skočil.

Mladá Boleslav - Liberec, hosty zachránila tyčVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Bruslaři si ve 26. minutě vzali dvoubrankové vedení zpět. Finský obránce Alex Lintuniemi těsně po konci přesilové hry poslal svou ránu pod víko svatyně hostujícího Kváči.

Mladá Boleslav - Liberec 3:1 (26. Lintuniemi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O pět minut později Boleslav přidala čtvrtou branku. Středočeši se dostali do přečíslení dva na jednoho a Pavol Skalický nachytal Kváču mezi betony.

Mladá Boleslav - Liberec 4:1 (31. Skalický)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Po čtvrté brance byl gólman Petr Kváča vystřídán. Při příjezdu na střídačku v emocích rozmlátil svou hokejku. V brance hostů ho nahradil Daniel Král.

Mladá Boleslav - Liberec, hostující Kváča rozmlátil hokejkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Bílí Tygři se ještě chtěli rvátit do zápasu a ve 37. minutě využitou přesilovkou snížili. Znovu to byl Adam Musil, který byl na brankovišti dostatečně důrazný a překonal Furcha.

Mladá Boleslav - Liberec 4:2 (37. A. Musil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O necelé dvě minuty už to bylo pouze o gól. Prosadil se bývalý hráč Bruslařů slovenský útočník Róbert Lantoši.

3 : 1 Pardubice - Třinec 3 : 1 50. min Živě
20241018T18 : 00:00+0200