Videomomenty. Litvínov zdolal Kometu a prolomil sérii porážek

Hokejisté Litvínova dokázali prolomit ve 12. kole extraligy čtyřzápasovou sérii bez vítězství a brněnskou Kometu doma porazili 5:2. Skvělým výkonem se blýskl David Kaše, jenž si v duelu zapsal dva góly a jednu asistenci. Jeho bratr Ondřej naskočil po pětizápasové pauze a připsal si jednu asistenci. Litvínov tříbodovým ziskem uhlídal první pozici v tabulce.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Litvínov - Brno 5:2 (59. D. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hned ve druhé minutě se Kometa dostala do vedení. Domácí David Kaše udělal obrovskou chybu při rozehrávce, které využil americký útočník Peter Mueller a překonal brankáře Zajíčka.

Litvínov - Brno 0:1 (2. Mueller)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínov o šest minut později dokázal zareagovat. V přesilovce se Petr Koblasa ocitl na levém kruhu a přesnou ranou umístil kotouč za záda hostujícího gólmana.

Litvínov - Brno 1:1 (8. Koblasa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vzápětí mohla Verva dokonce otočit skóre. Zakončení Jíchy z úhlu vyrazil Gašper Krošelj jen před sebe, poté však fantasticky vykopl dorážku Zygmunta.

Litvínov - Brno, hostující Krošelj vychytal dorážku ZygmuntaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Velkou šanci měl v 28. minutě litvínovský Koblasa. Střelec úvodní branky domácích však odkrytou branku Komety netrefil.

Litvínov - Brno, litvínovský Koblasa netrefil prázdnou bránuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 36. minutě Litvínov dokonal obrat. Po šestnácti vteřinách přesilové hry vypálil Jared McIsaac z levého kruhu a jeho ránu zastavila až síť brněnské branky.

Litvínov - Brno 2:1 (36. McIsaac)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O dvě minuty později Kometa dokázala vyrovnat. Adam Zbořil si našel odražený kotouč před brankou a protlačil ho až za záda Zajíčka.

Litvínov - Brno 2:2 (38. A. Zbořil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zkraje třetí třetiny se Litvínov dostal podruhé v zápase do vedení. David Kaše se ranou zblízka trefil k pravé tyči branky Krošelje.

Litvínov - Brno 3:2 (41. D. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 50. minutě Litvínovští odskočili na rozdíl dvou branek. Z dorážky se prosadil Michal Gut.

Litvínov - Brno 4:2 (50. Gut)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vzápětí hosté dostali možnost přesilové hry, David Kaše totiž ostře trefil kolenem Kristiána Pospíšila, jenž se těžko zvedal z ledu.

Litvínov - Brno, faul litvínovského Davida Kašeho na PospíšilaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kometa v závěru zariskovala při hře bez gólmana, ale přesně minutu před koncem potvrdil domácí vítězství David Kaše.

3 : 2 Pardubice - Třinec 3 : 2 52. min Živě
20241018T18 : 00:00+0200