Videomomenty. Budějovice v duelu trápících se týmů předčily Plzeň

12. kolo hokejové extraligy přineslo duel týmů na chvostu tabulky mezi Českými Budějovicemi a Plzní. Lépe z něho vyšel Motor, který Západočechy porazil 2:1. Rozhodující trefu si připsal pět minut před koncem Will Reilly. Jihočeši tak odskočili Škodě na rozdíl tří bodů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

České Budějovice - Plzeň 2:1 (55. Reilly)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 7. minutě udeřila plzeňská Škoda. Klepiš dostal kotouč před branku a Ondřej Matýs bekhendem dopravil puk za záda gólmana Strmeně.

České Budějovice - Plzeň 0:1 (7. Matýs)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Odpovědět mohl domácí Ondřej Kachyňa. Nick Malík si po jeho střele vůbec nebyl jistý svým zákrokem, ale kotouč pod sebou udržel.

České Budějovice - Plzeň, příležitost domácího KachyniVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Osm vteřin před koncem domácí Motor dosáhl branky. Kotouč se z levé strany dostal do prostoru před brankou, kde ho Martin Beránek dopravil za čáru i s gólmanem. Rozhodčí nejprve po poradě s videem gól uznali, ale následně si Plzeň vzala trenérskou výzvu, která byla úspěšná a napodruhé už sudí rozpažili.

České Budějovice - Plzeň, po přezkoumání u videa rozhodčí neuznali gól domácíchVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Jihočeši se ve 31. minutě vytoužené vyrovnávací branky přece jenom dočkali. Plzeňští udělali dva fauly během dvou vteřin, v následné přesilovce 5 na 3 domácí Milan Gulaš dělovkou z levého kruhu překonal Malíka.

České Budějovice - Plzeň 1:1 (33. Gulaš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na další trefu se čekalo až do 55. minuty. Motor zužitkoval přesilovou hru, na pravém kruhu zůstal volný Will Reilly a povedenou ranou zápěstím otočil skóre.

Plzeň ze závěrečného tlaku vyrovnat už nedokázala a na jihu Čech padla. Po konci zápasu se ještě strhla mezi hráči potyčka.

České Budějovice - Plzeň, po konci zápasu se oba týmy ještě vzájemně pošťuchovalyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

3 : 2 Pardubice - Třinec 3 : 2 52. min Živě
20241018T18 : 00:00+0200