Vyškov–Olomouc B 1:0Fotbalisté druholigového Vyškova zdolali Olomouc B 1:0 a jsou třetí

Fotbalisté Vyškova porazili ve 12. kole druhé ligy gólem v závěru B-tým Olomouce 1:0 a posunuli se na třetí místo. O bod za Vyškovem je Opava po vítězství 2:1 nad nováčkem Slavií B v hlučínském azylu. Rezervní mužstvo Sparty přestřílelo Prostějov 5:2. Jihlava vyhrála na hřišti nováčka Ostravy B 2:1 a opustila sestupové příčky.

Fotbalisté Vyškova. Ilustrační foto

Duel Vyškova se Sigmou směřoval k bezbrankové remíze, jenže na konci normální hrací doby skóroval střídající nigerijský útočník Mbonu. Vyškov zvítězil po třech kolech, Sigma je osmá.

Opava kvůli zářijové povodni, která poničila její domovský stadion, nastoupila proti Slavii v Hlučíně. Slezany poslal do vedení Ondráček, vzápětí ale odpověděl Konečný. Rozhodující branku vsítil po změně stran Kozák. Opava vyhrála po třech kolech, Slavii patří sedmá pozice.

První poločas mezi Spartou a Prostějovem skončil 2:2, po změně stran dali domácí v rozmezí 69. až 77. minuty tři branky. Po dvou gólech zaznamenali sparťani Lukáš Penxa a Šiler. Pražané bodovali ve třech z posledních čtyř kol a z 11. místa ztrácejí bod na dnešního soupeře, který ale odehrál o zápas méně. Hanáci nebodovali po šesti kolech.

Jihlavu poslal proti Baníku do vedení v nastavení první půle z penalty Selnar. Pojistku po více než hodině hry přidal Chytrý, Slezané už jen v závěru snížili díky Kašpárkovi. Vysočina bodovala ve třetím z posledních čtyř kol a pod trenérem Markem Jarolímem na třetí pokus poprvé zvítězila. Ostrava prohrála sedm z posledních osmi zápasů a je předposlední o bod před Varnsdorfem, jenž dnes odpoledne přivítá dosud neporažený Zlín.

Fotbalová Chance Národní Liga - 12. kolo
Sparta Praha B - Prostějov 5:2 (2:2)
Branky: 25. a 75. L. Penxa, 45. a 69. Šiler, 77. Michl - 9. Hrdlička, 41. Lima. Rozhodčí: Vokoun - Hádek, Pfeifer. ŽK: Okeke, Surovčík - Hrdlička, Matoušek. ČK: 83. Okeke. Diváci: 324.
Ostrava B - Jihlava 1:2 (0:1)
Branky: 90. Kašpárek - 45.+1 Selnar z pen., 65. Chytrý . Rozhodčí: Orel - Váňa, Bureš. ŽK: Munksgaard (Ostrava). Diváci: 211.
Vyškov - Olomouc B 1:0 (0:0)
Branka: 89. Mbonu. Rozhodčí: Doubrava - Slavíček, Ježek. ŽK: Svoboda, Kameník (trenér), Schön, Mbonu, Němeček - Fabiánek. Diváci: 624.
Opava - Slavia Praha B 2:1 (1:1)
Branky: 28. Ondráček, 63. Kozák - 30. Konečný. Rozhodčí: Vokoun - Hádek, Pfeifer. ŽK: Rataj, Lehoczki, Mootoo, Helešic, Richter - Hunal. Diváci: 763.