Chrudim - Žižkov 1:5Chrudim dostala od Žižkova nakládačku a může přijít o první místo

Vedoucí tým druhé fotbalové ligy Chrudim ve 12. kole utrpěl doma debakl 1:5 s Viktorií Žižkov a může přijít o první místo. Devátým gólem v sezoně zpečetil vítězství hostů nejlepší střelec soutěže Tomáš Necid, který přišel na hřiště až v nastaveném čase a po několika sekundách skóroval. Dvě branky dal Jiří Sodoma.

Žižkovský brankář František Kotek. Ilustrační foto

Chrudim doma prohrála poprvé. V 38. minutě sice Bauer odpověděl na úvodní Sodomovu trefu, když tečovanou střelou překonal brankáře Melichara. Po přestávce však domácí své šance neproměňovali. Na 2:2 mohl vyrovnat druhý nejlepší střelec druhé ligy Látal, ale trefil v 57. minutě jen břevno a k dosavadním sedmi brankám další nepřidal. O další žižkovské góly se postarali Prošek, Vaníček, znovu Sodoma a v samém závěru Necid.

Viktoria zvítězila venku poprvé a v neúplné tabulce je třetí. Chrudimské fotbalisty může z prvního místa sesadit Zlín, který má dva zápasy k dobru. V neděli nastoupí ve Varnsdorfu. V dosavadních deseti zápasech favorit soutěže devětkrát naplno bodoval.

12. kolo druhé fotbalové ligy
Chrudim - Žižkov 1:5 (1:1)
Branky: 38. Bauer - 24. a 71. Sodoma, 52. Prošek, 63. Vaníček, 90.+2 Necid. Rozhodčí: Kotala - Kotík, Mikeska. Bez karet. Diváci: 620.