SESTŘIH: Olomouc zaskočila rozjetou Spartu

Olomouc v dohrávce 7. kola Tipsport extraligy vydřela na domácím ledě výhru nad Spartou 3:2. O vítěznou branku se postaral obránce Hanáků Tomáš Černý. Pražský celek prohrál po třech výhrách v řadě, domácí navíc ukončili po téměř 196 minutách neprůstřelnost Josefa Kořenáře. Sport.cz vám nabídl v této online reportáži nejdůležitější údaje a ve videoukázkách i všechny góly a nejzajímavější momenty zápasu.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Olomouc vs.HC Sparta Praha 3:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

První minuty se hrálo opatrně. Teprve druhá střela Hanáků ale našla svůj cíl a domácí prostřelili gólmana Kořenáře. Rychlá nacvičená akce po buly přinesla Olomouci radost. Střelou od modré se nemýlil Rutar a sparťanský gólman inkasoval po třech zápasech s nulou.

Olomouc - Sparta 1:0 (5. Rutar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparťané se do větších šancí nedostávali, výjimkou byl únik finské dvojice Lajunen – Salomäki. Druhý jmenovaný ale v bekhendu nedokázal překonat olomouckého gólmana Machovského.

Olomouc - Sparta, domácí Machovský vychytal hostujícího SalomäkihoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Střelecky chudou třetinu rozseknul Orsava. Těsně před první sirénou překonal po krásné kombinaci domácích Kořenáře a zvýšil vedení Olomouce. Ze šesti střel v první části dostal sparťanský brankář dvě branky.

Olomouc - Sparta 2:0 (19. Orsava)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta vstoupila do druhé třetiny zápasu úplně jiným způsobem a vytvořila si několik šancí. Úspěšná byla ale až střela Tomka z těsné blízkosti do horního růžku Machovského branky. Pro jednadvacetiletého obránce šlo o druhou trefu v extralize.

Olomouc - Sparta 2:1 (25. Tomek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Šanci na vyrovnání měl sparťanský útočník Chlapík, který ujel třem olomouckým obráncům a sám se ocitl před gólmanem Machovským. Brankáře domácích ale kličkou překonat nedokázal.

Olomouc - Sparta, hostující Chlapík spálil samostatný únikVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Spartě se podařilo v třetí části vyrovnat. V přesilové hře se zadovka Pavla Kousala šťastně odrazila od Ondřeje Najmana až za záda gólmana Machovského.

Olomouc - Sparta 2:2 (44. O. Najman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Radost hostů ale trvala jen 54 vteřin, Olomouc dokázala znovu bleskově odskočit do vedení. Ondrušek posunul puk po levém mantinelu na Tomáše Černého. Jeho rána od modré zamířila přesně do bližšího růžku Kořenářovy klece.

Olomouc - Sparta 3:2 (44. T. Černý)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve dramatickém utkání se několikrát z ruchových mikrofonů ozýval hlas hlavního sudího Jana Hribika. V úvodu třetí části se snažil po zakázaném uvolnění Sparťanů anglicky popohnat na buly Fina Salimäkiho, který ho však překvapil neznalostí angličtiny, což Hribik komentoval slovy „On neumí anglicky? Já umím finsky jen Nokia a Helsinky.“ V závěru utkání už hlavní rozhodčí tolik humorem nehýřil, když se snažil rozehnat počínající šarvátku.

Olomouc - Sparta, komunikace rozhodčího s hráčiVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Dohrávka 7. kola hokejové extraligy:
HC Olomouc - HC Sparta Praha 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. A. Rutar (Orsava, Kunc), 19. Orsava (J. Knotek), 44. T. Černý (Fridrich, Nahodil) - 25. T. Tomek (K. Hrabík), 44. O. Najman (P. Kousal, K. Hrabík). Rozhodčí: Hribik, Šindel - Lhotský, Hnát. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 5013.
Olomouc: Machovský - T. Černý, Ondrušek, Řezníček, Sirota, A. Rutar, Korenčík, Škůrek - Kohout, Kusko, J. Káňa - Navrátil, Nahodil, Fridrich - Orsava, P. Musil, Kunc - Mácha, J. Knotek, Anděl. Trenér: J. Tomajko.
Sparta: Kořenář - Kemiläinen, Mašín, Mikliš, Krejčík, Irving, Kempný, T. Tomek - Hyka, J. Lajunen, Salomäki - P. Kousal, O. Najman, Chlapík - M. Forman, D. Vitouch, K. Hrabík - Ton, Žmola, O. Hrabík. Trenér: Gross.
  3 : 2 Olomouc - Sparta 3 : 2 dohráno
20241002T18 : 00:00+0200