Girona - Feyenoord 2:3Krejčí smolařem v bitvě starých známých, Aston Villa šokovala Bayern

Fotbalisté Girony i kvůli vlastnímu gólu Ladislava Krejčího prohráli v Lize mistrů také druhý zápas ligové fáze. Katalánský tým podlehl doma prosincovému soupeři pražské Sparty Feyenoordu Rotterdam 2:3. Oba týmy neproměnily penaltu, domácí si navíc dali dva vlastní góly. Listopadový protivník Sparty Atlético Madrid utrpělo v Lisabonu proti Benfice debakl 0:4, domácí dvakrát udeřili z pokutového kopu. Aston Villa zaskočila Bayern Mnichov, když na domácí půdě zvítězila 1:0.

Fotbalisté Feyenoordu se radují z branky

Souboj Girony s Feyenoordem svedl dohromady Krejčího a hostujícího trenéra Briana Priskeho, kteří se Spartou získali v minulých dvou sezonách dva tituly a jeden domácí pohár. Na současné adresy přestoupili z Letné v červnu. Český reprezentant Krejčí nastoupil v Lize mistrů i podruhé, navíc si zahrál proti bývalému spoluhráči ze Sparty stoperovi Dávidu Hanckovi.

Třetí tým uplynulého ročníku španělské ligy se v historické domácí premiéře v LM dostal do vedení v 19. minutě zásluhou Davida Lópeze. Po chvilce si však dal vlastní gól Herrera a za dalších 10 minut dokonal obrat hostů Milambo. Pro Gironu mohlo být ještě hůře, jenže brankář Gazzaniga zneškodnil Uedovu penaltu, čímž napravil svou předchozí chybu v rozehrávce, po níž rozhodčí pokutový kop nařídil.

Také na druhé straně po změně stran se gólman Wellenreuther zaskvěl při penaltě, neúspěšným exekutorem byl Miovski. V 74. minutě už srovnal Van de Beek. Jenže o pět minut později si Krejčí srazil do vlastní branky Hanckovu přihrávku. Girona je v soutěži stále bez bodu, Feyenoord si připsal první výhru po úvodním domácím debaklu 0:4 s Leverkusenem.

Atlético prohrávalo na Benfice od 13. minuty po brance Aktürkoglua. Pojistku po změně stran přidal z penalty Di María, poté se trefili bývalý hráč Slavie Bah a na závěr opět z pokutového kopu Kökcü. Portugalské mužstvo navázalo na vítězství 2:1 ze stadionu Crvene zvezdy Bělehrad, naopak svěřenci trenéra Simeoneho odešli poprvé bez bodů. V prvním utkání přehráli doma Lipsko 2:1.

Nečekaný triumf Lille nad historicky nejúspěšnějším celkem soutěže Realem zařídil v nastavení první půle z pokutového kopu David. „Dogy“ si spravily náladu po prohře 0:2 na stadionu Sportingu Lisabon, „Bílý balet“ nenavázal na úvodní triumf 3:1 nad Stuttgartem, který v úterý doma remizoval se Spartou 1:1. Mužstvo trenéra Ancelottiho prohrálo v LM po 14 zápasech.

Stejně jako Real našel přemožitele poprvé v soutěžní sezoně i Bayern. Před zraky britského prince Williama rozhodl o překvapivé výhře Aston Villy v 79. minutě střídající Durán. „Villans“ zůstali stoprocentní v součtu s výhrou 3:0 v Bernu, Bayernu se nepodařilo přidat body po úvodním drtivém vítězství 9:2 nad Dinamem Záhřeb.

Také jiný anglický celek Liverpool je v LM stoprocentní v součtu s výhrou 3:1 na půdě AC Milán. Na Anfieldu si poradil s dalším italským celkem Boloňou. V první půli otevřel skóre Mac Allister, v 75. minutě přinesl „Reds“ uklidnění kanonýr Salah.

Lipsko proti Juventusu dvakrát vedlo zásluhou Šeška, který zaznamenal druhý gól z penalty a navíc v době, kdy hosté dohrávali bez vyloučeného Di Gregoria. Druhou trefou však vyrovnal Vlahovič a obrat dokonal střídající Conceicao. Německý celek pořád čeká na první bod, „Stará dáma“ dosud nezaváhala a opět vstřelila tři branky.

Bergamo zvítězilo v Gelsenkirchenu 3:0 nad Šachtarem Doněck, které kvůli ruské vojenské agresi na Ukrajině hraje evropské poháry v Německu. V první půli se Lookman nejprve podílel asistencí na úvodní trefě Djimsitiho a poté před odchodem do šaten zvýšil. Ihned po přestávce přidal další zásah Bellanova. Poslední vítěz Evropské ligy má na kontě čtyři body, v prvním utkání remizoval doma s Arsenalem bez branek.

Neporaženo zůstalo i Monako, přestože v Záhřebu proti Dinamu dohánělo dvougólovou ztrátu. Za knížecí klub snížil Salisu a remízu 2:2 zachránil v 90. minutě z penalty Zakaria. Monako má na svém kontě čtyři body, Dinamo jeden.

Bruggy vyhrály na hřišti Štýrského Hradce 1:0 a mají první body. Naopak úřadující rakouský mistr je stále na nule. Sparta je v kompletní tabulce se čtyřmi body desátá. V ligové fázi odehrají všechny týmy ještě šest zápasů.

2. kolo hlavní fáze Ligy mistrů:
Girona - Feyenoord Rotterdam 2:3 (1:2)
Branky: 19. D. López, 74. Van de Beek - 23. vlastní Herrera, 33. Milambo, 79. vlastní Krejčí. Rozhodčí: Schnyder (Švýc.).
Šachtar Doněck - Bergamo 0:3 (0:2)
Branky: 21. Djimsiti, 44. Lookman, 48. Bellanova. Rozhodčí: Pinheiro (Portug.).
Aston Villa - Bayern Mnichov 1:0 (0:0)
Branka: 79. Durán. Rozhodčí: Petrescu (Rum.).
Benfica Lisabon - Atlético Madrid 4:0 (1:0)
Branky: 13. Aktürkoglu, 52. Di María z pen., 75. Bah, 84. Kökcü z pen. Rozhodčí: Gözübüyük (Niz.).
Dinamo Záhřeb - Monako 2:2 (1:0)
Branky: 45.+3 Sušič, 66. Baturina - 74. Salisu, 90. Zakaria z pen. Rozhodčí: Osmers (Něm.).
Lille - Real Madrid 1:0 (1:0)
Branka: 45.+3 David z pen. Rozhodčí: Mariani (It.).
Liverpool - Boloňa 2:0 (1:0)
Branky: 11. Mac Allister, 75. Salah. Rozhodčí: Dabanovič (Č. Hora).
Lipsko - Juventus Turín 2:3 (1:0)
Branky: 30. a 65. z pen. Šeško - 50. a 69. Vlahovič, 82. Conceicao. Rozhodčí: Letexier (Fr.). ČK: 59. Di Gregorio (Juventus).
Štýrský Hradec - FC Bruggy 0:1 (0:1)
Branka: 23. Tzolis. Rozhodčí: Aghajev (Ázerb.).
  1 : 0 Aston Villa - Bayern 1 : 0 dohráno
20241002T21 : 00:00+0200