Atlético - Real Madrid 1:1Real přišel v nastavení o výhru v derby, Krejčí hrál za Gironu

Real Madrid přišel ve španělské fotbalové lize v nastavení o vítězství na hřišti Atlética a po remíze 1:1 je v tabulce druhý o tři body za Barcelonou. Ve druhém poločase byl zápas kvůli výtržnostem fanoušků přerušen a hráči odešli do kabin. Český reprezentant Ladislav Krejčí nastoupil podruhé ve španělské lize v základní sestavě Girony a pomohl jí k remíze 1:1 na půdě Celty Vigo. Espaňol s Alexem Králem podlehl 0:1 na hřišti Betisu Sevilla a utrpěl třetí porážku za sebou.

V madridském derby nebyla o emoce nouze.

Real se v případě výhry mohl přiblížit na jeden bod k Barceloně. Měl k ní blízko, v 64. minutě otevřel skóre Militao. Domácí fanoušci pak zaházeli trávník různými předměty. Terčem jejich útoků byl hlavně gólman Courtois. Zápas byl přerušen, pokračovalo se po dvaceti minutách.

Derby nakonec vítěze nemělo a oba madridské týmy udržely neporazitelnost v soutěži. V nastavení vyrovnal Correa. Asistent sudího původně signalizoval ofsajd, videorozhodčí však potvrdil, že branka byla regulérní. Na závěr ještě domácí Llorente dostal červenou kartu.

Krejčí zatím hrál za Gironu v soutěžním zápase od začátku jen dvakrát. V Lize mistrů proti PSG a pak ještě ve španělské lize ve Valencii. Ve Vigu se postavil po bok zkušeného nizozemského stopera Blinda, který v prvním poločase nahrál na gól Herrerovi a brzy po přestávce musel být kvůli zranění střídán. Domácí v závěru vyrovnali a ve středu tabulky mají o bod více než jejich soupeř.

Ladislav Krejčí v dresu Girony

Girona bude ve středečním zápase Ligy mistrů hostit Feyenoord, nedávný kapitán Sparty tak narazí na svého bývalého kouče Priskeho.