Villarreal - Barcelona 1:5Barcelona rozdrtila Villarreal a drží si stoprocentní ligovou bilanci

Barcelona zvítězila na hřišti Villarrealu 5:1 a udržela si stoprocentní ligovou bilanci i po 6. kole. Dvěma góly přispěli k výhře Robert Lewandowski a Raphinha, kteří nyní okupují první dvě příčky střelecké tabulky s šesti, respektive pěti trefami.

Fotbalisté Barcelony se radují z branky na půdě Villarrealu.

Lewandowski svými góly ve 20. a 35 minutě zajistil Barceloně vedení 2:0. Polský útočník nastřílel v 75 ligových zápasech za Barcelonu 48 branek a vyrovnal tak v La Lize polský rekord Jana Urbana, který této mety dosáhl za 177 utkání. Tři minuty po jeho druhém gólu snížil na 1:2 domácí Pérez. Barcelona do druhého poločasu přišla o zraněného brankáře Ter Stegena, jehož těsně před pauzou musel nahradit Peňa.

Dvoubrankové vedení Katalánců obnovil v 58. minutě Torre. Jednadvacetiletý záložník se trefil poprvé jak v dresu Barcelony, tak ve španělské nejvyšší soutěži. V 66. minutě mohl Lewandowski završit hattrick z pokutového kopu, ale při jeho exekuci selhal. Vysokou výhru Barcelony tak v poslední čtvrthodině ještě dvěma brankami stvrdil Raphinha.

Bilbao ve doma porazilo Celtu Vigo 3:1 a po třetím vítězství v řadě se v tabulce posunulo na průběžnou třetí příčku. Dvěma brankami k zisku tří bodů přispěl Gorka Guruzeta.

Právě osmadvacetiletý útočník otevřel skóre už ve čtvrté minutě. Hosté sice v 25. minutě srovnali díky proměněné penaltě Aspase, ale ještě před poločasem vrátil Bilbau vedení svým druhým gólem Guruzeta. Konečný výsledek pečetil v druhém poločase hlavou střídající Djaló.

Svěřenci Ernesta Valverdeho v Evropské lize 24. října v Bilbau přivítají pražskou Slavii a poté 30. ledna Viktorii Plzeň.

Atlético Madrid venku remizovalo s Vallecanem 1:1. Skóre otevřel ve 35. minutě domácí záložník Palazón, jenž tak vstřelil svou první branku v sezoně. Za Atlético, jež bude pátým soupeřem pražské Sparty v Lize mistrů, ve 49. minutě srovnal Gallagher. „Rojiblancos“ v lize ještě neprohráli a v tabulce jsou čtvrtí s jednobodovou ztrátou na třetí Bilbao, které má ale o zápas více. Vallecano je deváté.

Španělská fotbalová liga - 6. kolo:
Getafe - Leganés 1:1 (83. Mayoral z pen. - 76. Sáenz)
Bilbao - Celta Vigo 3:1 (4. a 39. Guruzeta, 80. Djaló - 25. Aspas z pen.)
Villarreal - FC Barcelona 1:5 (38. Pérez - 20. a 35. Lewandowski, 75. a 83. Raphinha, 58. Torre)
Vallecano - Atlético Madrid 1:1 (35. Palazón - 49. Gallagher).