Baník B–Zlín 0:1Zlín vyhrál nad rezervou Baníku a pojistil si vedení ve druhé lize

Fotbalisté Zlína zvítězili v 10. kole druhé ligy ve Vítkovicích nad rezervou Baníku Ostrava 1:0 a upevnili si vedení v tabulce. „Ševci“ jako jediní nadále drží neporazitelnost v soutěži a mají tříbodový náskok na druhou Chrudim, která v sobotu jen remizovala. V druhém dopoledním utkání se „béčko“ Slavie v pražském derby rozešlo s Viktorií Žižkov smírně 2:2.

Fotbalisté Zlína se radují z gólu. Archivní foto

Zlín po jarním sestupu z nejvyšší soutěže potvrzuje roli největšího favorita druhé ligy. Proti Ostravě, která nasadila několik hráčů z A-týmu, se ale pořádně nadřel a rozhodl až z penalty. V 71. minutě z pokutového kopu nezaváhal Vukadinovič.

„Ševci“ ztratili body jen v úvodním kole, od té doby v soutěži osmkrát zvítězili, z toho šestkrát o jednu branku. Ostravská rezerva prohrála popáté za sebou a ve vyrovnaném spodku tabulky jí patří předposlední místo.

Slavia v Radotíně proti Žižkovu vedla od 11. minuty po proměněné penaltě v podání Berana, střídající Toula s Gembickým ale mezi 78. a 83. minutou otočili stav. Vzápětí další střídající hráč, veterán Škoda zajistil „béčku“ červenobílých hlavičkou aspoň bod. Slavia dohrávala poslední sekundy bez vyloučeného Konečného, červenou kartu dostal předtím i domácí trenér gólmanů Stefanovič za vulgarismus směrem k asistentovi rozhodčího.

Jeden ze dvou nejlepších střelců soutěže, útočník Žižkova Necid se proti bývalému klubu neprosadil. Oba týmy nadále dělí v neúplné tabulce jediný bod. Slávistická rezerva je šestá, Žižkovu patří osmá příčka.

10. kolo druhé fotbalové ligy:
Baník Ostrava B–Zlín 0:1 (0:0)
Branka: 71. Vukadinovič z pen. Rozhodčí: Zaoral - Antoníček, Pospíšil. ŽK: Jackuliak, Holaň - Didiba, Machalík, Bartošák. Diváci: 419
Slavia Praha B - Viktoria Žižkov 2:2 (1:0)
Branky: 11. Beran z pen., 85. Škoda - 78. Toula, 83. Gembický. Rozhodčí: Cieslar - Podaný, Bělák. ŽK: Trédl, Beran, Hunal, Škoda - Richter, Necid. ČK: 86. Stefanovič (trenér brankářů), 90.+7 Konečný (oba Slavia).