Prostějov - Sokolov 1:2V čele první hokejové ligy je i nadále Sokolov, na chvostu je Jihlava

Hokejisté Sokolova se i po 3. kole Maxa ligy drží v čele druhé nejvyšší domácí soutěže. Baník vyhrál 2:1 po samostatných nájezdech na ledě Prostějova, o čemž rozhodl Lubomír Kupčo. Neporažené jsou i týmy Přerova, Frýdku-Místku a Vsetína, které ale odehrály jen dva zápasy.

Hokejisté Sokolova se radují z branky.

Druhý Přerov deklasoval Pardubice B 6:1, i zásluhou hattricku útočníka Daniela Ministra, který je se čtyřmi góly nejlepším střelcem soutěže. „Chtěli jsme hrát aktivně a povedlo se nám to. Od první do šedesáté minuty jsme drželi tempo. Ze začátku jsme sice byli trochu zaskočení, nešly nám určité části hry a dostali jsme branku. Nicméně jsme nezpanikařili a dál jsme si jeli svoje. To se nám vyplatilo,“ pochvaloval si přerovský kouč Michal Mikeska.

Vydařený vstup do sezony zažívá i Frýdek-Místek, jenž vyhrál v Třebíči 3:0 a ani ve druhém zápase tak neinkasoval. Čisté konto tentokrát udržel Roman Petrík. Vsetín otočil utkání proti Porubě, s níž prohrával 0:2, ale vyhrál 3:2. Rozhodující branku vstřelil v 55. minutě Luboš Rob.

Střelecky vydařené utkání odehrála i Slavia, která zejména zásluhou vydařené druhé třetiny porazila Jihlavu 7:4. Čtyři body za dvě branky i asistence si připsal Martin Šťovíček, lídr produktivity soutěže. Dukla je poslední, jako jediná ještě nebodovala.

Jednoznačnou výhru si připsal Zlín, který porazil nováčka z Chomutova 5:2. Dvěma góly a asistencí se na tom podílel Jaromír Kverka. Litoměřice porazily 3:2 po samostatných nájezdech Kolín, který tak i nadále čeká na premiérovou výhru.

3. kolo první hokejové Maxa ligy:
Slavia Praha - Jihlava 7:4 (2:2, 5:0, 0:2)
Branky: 7. a 39. Šťovíček, 25. a 40. M. Beran, 29. a 36. M. Novák, 11. Havrda - 8. Strejček, 12. T. Havránek, 52. Vrhel, 56. Cachnín. Rozhodčí: Hucl, Valenta - Beneš, Malý. Vyloučení: 7:4, navíc Mareš (Jihlava) 5 minut a do konce utkání. Využití: 3:3. Diváci: 1312.
Vsetín - Poruba 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Branky: 33. Jonák, 36. Stříteský, 55. Rob - 4. P. Mrázek, 7. Razgals. Rozhodčí: Šudoma, Grygera - Mikšík, Bezděk. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 2480.
Přerov - Pardubice B 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)
Branky: 19., 28. a 56. Ministr, 6. Zabusovs, 20. Březina, 24. Číp - 4. Nedbal. Rozhodčí: Cabák, Šico - Frais, Hanzlík. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:0. Diváci: 786.
Prostějov - Sokolov 1:2 po sam. náj. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 9. Illéš - 55. Kopta, rozhodující nájezd Kupčo. Rozhodčí: Zubzanda, Čáp - Vašíček, Augusta. Vyloučení: 5:5, navíc Illéš (Prostějov) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 838.
Litoměřice - Kolín 3:2 po sam. náj. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 13. Klikorka, 31. Kuťák, rozhodující nájezd Costa - 9. Ouřada, 29. Všetečka. Rozhodčí: Petružálek, Barek - Kokrment, Pěkný. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 706.
Zlín - Chomutov 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky: 19. a 51. Kverka, 31. Gago, 35. Šlahař, 51. Sadovikov - 30. F. Lukeš, 56. Fronk. Rozhodčí: Skopal, Maršálek - Otáhal, Kráľ. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. Diváci: 2869.
Třebíč - Frýdek-Místek 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 24. Kozlík, 26. Haman, 60. Výtisk. Rozhodčí: Wagner, Horák - Kotlík, Brož. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 548.