Pardubice B - Vsetín 3:4Hokejisté Vsetína vstoupili do první ligy výhrou nad béčkem Pardubic

Hokejisté Vsetína, kteří obhajují triumf v první lize, vstoupili do nové sezony výhrou v Chrudimi 4:3 nad Pardubicemi B. Byl to zápas 2. kola, v sobotu totiž Valaši s Frýdkem-Místkem nehráli, stejně jako další dva byl duel odložený kvůli povodním. Suverén základní části z minulé sezony Poruba vyhrál v Kolíně 3:1.

Ilustrační foto.

Vsetín, který neuspěl v baráži o extraligu s Kladnem, se proti záložnímu týmu Dynama ujal vedení v 7. minutě díky brance Víta Jonáka. Ještě v první třetině zvýšili Pavel Klhůfek a bek Matěj Stříteský, jenž se v létě vrátil do mateřského kubu po 17 letech. Naposledy působil v Karlových Varech. Ve druhé části přidal svůj druhý gól Klhůfek. Pardubice B ještě zdramatizovaly zápas v přesilových hrách díky Robinu Kaplanovi, Lukáši Žálčíkovi a Michalu Pochobradskému, ale v poslední desetiminutovce už se stav nezměnil.

Poruba v sobotu doma zdolala nováčka Chomutov 2:1 v prodloužení. V Kolíně Ostravané po 109 sekundách druhé části nabrali ztrátu, když se trefil Robin Všetečka. V 25. minutě vyrovnal Tomáš Šoustal a po 150 sekundách závěrečné části v přesilové hře i otočil stav. V závěru pečetil výsledek Ondrej Šedivý.

Frýdek-Místek zdolal doma Prostějov 3:0. Do vedení jej dostal po 56 sekundách Lukáš Klimek. Sedmadvacetiletý útočník s 899 duely v extralize posílil Rysy v létě na střídavý start z Olomouce. V 39. minutě pojistil náskok domácích Rostislav Marosz a v závěru pečetil výsledek při power play Štěpán Macháček. Gólman Patrik Švančara udržel čisté konto.

Sokolov vyhrál na vlastním ledě nad Zlínem 3:1 díky hattricku útočníka Ondřeje Procházky, který Baník posílil na střídavý start z Karlových Varů. Vítězný gól dal ve 36. minutě ve vlastním oslabení. Za Berany krátce před polovinou utkání vyrovnal v přesilovce Fin Jesse Paukku.

Jihlava ve svém azylu v Pelhřimově podlehla Litoměřicím 2:5. Dvěma góly pomohl Stadionu finský útočník Riku Sihvonen. Pražská Slavia doma podlehla Přerovu 2:4, třemi body za dvě trefy a asistenci k tomu přispěl Jiří Krisl.

2. kolo první hokejové Maxa ligy:
Frýdek-Místek - Prostějov 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 1. Klimek, 39. Cedzo, 60. Macháček. Rozhodčí: Kostourek, Maršálek - Peluha, Frais. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 718.
Jihlava - Litoměřice 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)
Branky: 21. Pořízek, 51. Vrhel - 35. a 38. Sihvonen, 15. Kuťák, 30. Vildumetz, 57. Costa. Rozhodčí: Skopal, Šico - Smetková, Kráľ. Vyloučení: 6:7, navíc Dundáček (Jihlava) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 578.
Kolín - Poruba 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 22. Všetečka - 25. a 43. T. Šoustal, 60. O. Šedivý. Rozhodčí: Horák, Hucl - Bohuněk, Hájková. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 735.
Sokolov - Zlín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 2., 36. a 60. O. Procházka - 29. Paukku. Rozhodčí: Micka, Kosnar - Kokrment, Malý. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 870.
Pardubice B - Vsetín 3:4 (0:3, 1:1, 2:0)
Branky: 37. Kaplan, 49. Žálčík, 50. Pochobradský - 18. a 27. Klhůfek, 7. Jonák, 20. Stříteský. Rozhodčí: Zubzanda, Čáp - Hradil, Maňák. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:1. Diváci: 250.
Slavia Praha - Přerov 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Branky: 12. M. Beran, 18. Šťovíček - 31. a 60. Krisl, 3. Ministr, 45. Mácha. Rozhodčí: Bejček, Wagner - Juránek, Brož. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 642.
Úterní předehrávka:
Chomutov - Třebíč 4:3 v prodl. (0:2, 1:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 50. a 64. M. Tůma, 40. Fronk, 46. F. Lukeš - 10. Dočekal, 20. Bittner, 39. Psota. Rozhodčí: Petružálek, Valenta - Beneš, Štofa. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:2. Diváci: 2083.