SESTŘIH: Čtyřgólový obrat Boleslavi, rozhodl kapitán

Hokejisté Mladé Boleslavi vstoupili do nového ročníku Tipspport extraligy výhrou, když porazili Olomouc 4:2. Kohouti přitom po úvodní dvacetiminutovce měli dvougólový náskok, domácí ale ve třetí části hry třemi zásahy skóre otočili. Rozhodující trefu zaznamenal v 55. minutě kapitán Jánošík. Gólu se při soutěžní premiéře za Středočechy dočkal Lakatoš.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: BK Mladá Boleslav vs. HC Olomouc 4:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Jako první se radovali Kohouti. Olomouc poslal do vedení v 15. minutě Fridrich, letní posila z Vítkovic.

Mladá Boleslav - Olomouc 0:1 (15. Fridrich)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A o 82 sekund později bylo se Středočechy ještě hůř. Druhou trefu Olomouce přidal Pavel Musil.

Mladá Boleslav - Olomouc 0:2 (16. P. Musil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Nepříjemný moment zažil v úvodu prostřední dvacetiminutovky boleslavský obránce Gewiese. Na hranici brankoviště mu nohu nechtěně přisedl olomoucký Řezníček a bek Středočechů odkulhal za pomoci spoluhráčů do kabiny.

Mladá Boleslav - Olomouc, domácí Gewise si poranil koleno a odkulhal do šatnyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Pár sekund nato přišly pro Bruslaře konečně lepší zprávy. První branku Středočechů zapsal v 25. minutě Doležal.

Mladá Boleslav - Olomouc 1:2 (25. Z. Doležal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V závěru druhé třetiny mohli Mladoboleslavští hned dvakrát srovnat. Jenže Fořt i Rekonen v obrovských šancích trestuhodně minuli odkrytou branku.

Mladá Boleslav - Olomouc, domácí Fořt s Rekonenem netrefili prázdnou bránuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 45. minutě už se Bruslaři vyrovnání dočkali. Na brankovišti se nejlépe zorientoval slovenský forvard Skalický a procpal kotouč za Sedláčkova záda.

Mladá Boleslav - Olomouc 2:2 (44. Skalický)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 55. minutě zapomněla hostující obrana na z druhé vlny najíždějícího Jánošíka a kapitán Bruslařského klubu poslal domácí poprvé v zápase do vedení.

Mladá Boleslav - Olomouc 3:2 (55. Jánošík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Definitivní gólovou tečku dal zápasu v 59. minutě Lakatoš, který tak stylově ozdobil svůj první soutěžní zápas za Bruslařský klub.

Mladá Boleslav - Olomouc 4:2 (59. Lakatoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

1. kolo hokejové extraligy:
BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 25. Z. Doležal (Jánošík, F. Pavlík), 44. Skalický (Fořt), 55. Jánošík, 59. Lakatoš (Fořt) - 15. Fridrich (Rašner, Nahodil), 16. P. Musil (Orsava, Sirota). Rozhodčí: Mejzlík, Květoň - Frodl, Kajínek. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 3018.
Mladá Boleslav: D. Furch - A. Čech, Pyrochta, Lintuniemi, Gewiese, F. Pavlík, Jánošík, Havlín - Lakatoš, Fořt, Skalický - Z. Doležal, Hradec, Buchtele - Rekonen, Čajka, Junttila - J. Stránský, Závora, Dvořáček. Trenér: Král.
Olomouc: J. Sedláček - T. Černý, Ondrušek, A. Rutar, Sirota, Řezníček, Rašner, Škůrek - Orsava, P. Musil, J. Káňa - Navrátil, Kusko, Kunc - Kohout, Nahodil, Fridrich - Doktor, J. Knotek, Anděl. Trenér: J. Tomajko.