SESTŘIH: Litvínov neměl s Hradcem žádný problém

Hokejisté Litvínova vstoupili do nové sezony extraligy vítězně, přestože s Hradcem Králové prohrávali. Hlavním strůjcem výhry 4:2 byl dvoubrankový střelec Michal Gut.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. Mountfield HK 4:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

První hradecká přesilovka se chýlila ke konci, v poslední vteřině však Mountfield udeřil. Jergl si vybruslil před branku a v 9. minutě překonal Tomka.

Litvínov - Hradec Králové 0:1 (9. Jergl)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vedení ale Hradci vydrželo jen tři a půl minuty. Poláškovu střelu vyrazil gólman Novotný jen před sebe, kde uspěl s dorážkou Gut.

Litvínov - Hradec Králové 1:1 (14. Gut)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Přesně v polovině duelu se domácím podařilo otočit skóre. V přesilovce se prosadil znovu Gut.

Litvínov - Hradec Králové 2:1 (30. Gut) Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do menší potyčky se v závěru prostřední třetiny dostali Gut s A. Novotným, rozhodčí ale nevylučovali.

Litvínov - Hradec Králové, potyčka Guta s A. NovotnýmVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 47. minutě si premiérovou branku v dresu Vervy připsal kanadský obránce Czuczman, jenž na severu Čech strávil už minulou sezonu.

Litvínov - Hradec Králové 3:1 (47. Czuczman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 50. minutě se litvínovský gólman Tomek poroučel k ledu. Sudím neuniklo, že ne vlastní vinou, a Adama Novotného vyloučili na dvě minuty za podrážení.

Litvínov - Hradec Králové, faul Novotného na brankáře TomkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Když litvínovský Zeman zamířil po faulu na trestnou, zkusil Hradec více než pět minut před třetí sirénou hru bez gólmana. Místo zdramatizování výsledku ale trefil Ondřej Kaše prázdnou branku a bylo definitivně rozhodnuto.

Litvínov - Hradec Králové 4:1 (55. O. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 59. minutě sice ještě přidal druhý královéhradecký gól Pour, šlo už ale jen o kosmetickou úpravu výsledku.

Litvínov - Hradec Králové 4:2 (59. Pour)Video: Tipsport Extraliga / BPA

1. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - Mountfield Hradec Králové 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 13. Gut (Polášek), 30. Gut (M. Sukeľ), 47. Czuczman (M. Pekař, D. Zeman), 55. O. Kaše - 10. Jergl (Miškář, Blain), 59. Pour. Rozhodčí: Zeliska, Šindel - Šimánek, Hnát. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4562.
Litvínov: M. Tomek - D. Zeman, Baránek, McIsaac, Zile, Polášek, Czuczman, od 21. minuty O. Baláž - Sandberg, M. Sukeľ, Koblasa - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - M. Pekař, Gut, Maštalířský - Havelka, Jícha, Jurčík. Trenér: Mlejnek.
Hradec Králové: F. Novotný - Blain, Freibergs, McCormack, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Mudrák - Jergl, Batna, Perret - Miškář, Tamáši, R. Pavlík - Šťastný, Estephan, Dmowski - Pour, Štohanzl, A. Novotný. Trenér: T. Martinec.