SESTŘIH: Patera s Moravcem začali porážkou. Vary neměly na jihu Čech nárok

Angažmá nové trenérské dvojice, hokejových legend Pavla Patery s Davidem Moravcem, odstartovalo porážkou. Karlovy Vary, které v létě duo olympijských vítězů z Nagana převzalo, podlehly v úvodním kole extraligy na ledě Českých Budějovic. Vítězství Motoru 3:0 vychytal 35 úspěšnými zásahy gólman Milan Klouček.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Banes Motor Č. Budějovice vs. HC Energie Karlovy Vary 3:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na jihu Čech první třetina příliš mnoha šancí nepřinesla. Do ojedinělé se dostal českobudějovický Koláček, ke kterému se odrazil puk od zadního mantinelu, Frodla ale neprostřelil.

České Budějovice–Karlovy Vary, domácí Koláček v šanci neuspělVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na první trefu si diváci v Budvar Aréně museli počkat až do 29. minuty. Do vedení poslal Jihočechy Martin Beránek.

České Budějovice–Karlovy Vary 1:0 (29. M. Beránek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hned vzápětí mohly Karlovy Vary srovnat. V ideální pozici v mezikruží se zjevil dorážející Jiskra, Klouček ale vytáhl vynikající zákrok.

České Budějovice–Karlovy Vary, šance hostujícího JiskryVideo: Tipsport Extraliga / BPA

24 sekund před druhou sirénou se prosadil po krásné kombinaci z přesilovky domácí kanonýr Gulaš.

České Budějovice–Karlovy Vary 2:0 (40. Gulaš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 59. minutě zpečetil vítězství Motoru 3:0 do prázdné karlovarské branky Ordoš.

České Budějovice–Karlovy Vary 3:0 (59. Ordoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

1. kolo hokejové extraligy:
Banes Motor České Budějovice–HC Energie Karlovy Vary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 29. M. Beránek (M. Doudera, Kachyňa), 40. Gulaš (Reilly, O. Kovařčík), 59. Ordoš (M. Doudera). Rozhodčí: Pražák, Ondráček - Zíka, Thuma. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 6095
České Budějovice: Klouček – Kachyňa, M. Doudera, Reilly, Štencel, Š. Kubíček, Pýcha – Gulaš, Kondelík, Ordoš – N. Olesen, Pech, M. Beránek – F. Přikryl, Koláček, O. Kovařčík – Valský, M. Toman, Kubík. Trenér: Čihák.
Karlovy Vary: Frodl – Jaks, Mamčics, D. Mikyska, Reunanen, Šalda, D. Moravec – O. Beránek, Ilomäki, Jiskra – Kružík, Salsten, Gríger – Sapoušek, Černoch, Čihař – Koffer, J. Šír, T. Redlich. Trenér: Patera.